Kartal’a yeni bir meydan geliyor…

Kartal Belediyesi tarafından projelendirilen ve tamamlandığında Anadolu Yakası’nda elle gösterilecek meydanlarından biri olması öngörülen Ceviz Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi için çalışmalara başlandı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altonok Öz’ün “Kentler Meydanları ile Yaşar” sloganıyla hayata geçirdiği meydan projelerinden biri olan Ceviz Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi start aldı. Tamamlandığında Kartallılar için kapsamlı bir merkez olması planlanan meydanın hazırlıkları yaklaşık iki yıl sürecek. Çalışmaları yakından incelemek için saha çalışmalarının yapıldığı alanı ziyaret eden Başkan Altınok Öz, burada yetkililerden bilgi alarak; “İnsanların rahat yaşayacağı, bulaşacağı, nefes alacağı alanları yaratmak, kent yöneticilerinin görevi olmalı” dedi.

19 BİN METREKARELİK ALANA İNŞA EDİLECEK…

Ceviz Meydanı, dört mahalleyi ilgilendiren ve İstanbul’da elle gösterilecek önemli bir meydan olacak. İnsanların buluşma noktası olacak. Yaklaşık 19 bin metrekarelik alana inşa edilecek olan Ceviz Meydanı; 3 bodrum kat, 1 zemin, 7 normal kat ve  çatıdan oluşacak. İki yıl içerisinde bitmesi planlan Ceviz Meydanı’nda yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salonlar, sergi, galeri ve fuaye alanları, kütüphane, kafeterya, revir, projeksiyon odası, yönetim ofisleri, mekanik odalar, su depoları, kurs birimleri, gösteri hazırlık alanları, spor salonu, soğuk hava depoları, mutfak, otoparklar, engelli otoparkları, yangın merdivenleri, yangın asansörleri, wc’ler, engelli wc’leri, açık teraslar ve anfi tiyatro yer alıyor.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

aşevi

Sancaktepe Belediyesi’nden aşevi

Sancaktepe Belediyesi, 2009 yılından bu yana açtığı aşevindeki sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunmaya devam ediyor. Son olarak Belediye Başkanı İsmail Erdem ile aşevi personeli, ...