Kartal Belediyesi’nden sağlık atılımı…

“Her mahalleye bir kreş” sözünü tutan ve göreve geldiği günden bugüne kadar Kartal’da 1 olan kreş sayısını 7’ye yükselten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, çocuklara verdiği önemi her fırsatta dile getiriyor.

Türkiye’nin geleceğini çocukların şekillendireceğini vurgulayan ve doktor olmanın da getirdiği hassasiyetle ilkyardımın önemine ve acil müdahalenin hayat kurtarmadaki rolüne dikkat çeken Başkan Altınok Öz, Kartal’da bulunan tüm kreş öğretmenlerinin ilkyardım eğitimi almalarının önemini vurguladı.

Bu kapsamda, Kartal Belediyesi’ne bağlı olan 7 kreşteki 48 öğretmene ilkyardım eğitimimi verildi. 2013-2014 döneminde 541 öğrencisi bulunan Kartal Belediyesi’nin kreşlerindeki öğretmenlenler, verilen eğitim sonrasında yeterlilik sınavından geçip, onaylı sertifikalarını alacaklar.

UZMAN PERSONELLER TARAFINDAN EĞİTİM VERİLİYOR…

Kazalarda ve olası afetlerde meydana gelebilecek sağlık önlemlerine yönelik olarak İlkyardım Eğitim Merkezi’ni açan Kartal Belediyesi, İstanbul’da yetki almış ilk ilçe belediyesi olma özelliğini de taşıyor. Kartal Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi’nde eğitimler, yetki almış uzman personeller tarafından veriliyor.

ONAYLI SERTİFİKA ALACAKLAR…

Eğitimlerde genel ilkyardım bilgilerinin yanı sıra kırık çıkıklarda ilk yardım, zehirlenme, boğulma, kanama, hava yolu tıkanıklıkları, hayvan ısırmaları, bilinç bozuklukları gibi konularda uygulamalı olarak ilk yardım eğitimi veriliyor. Eğitim sonunda eğitimi tamamlayanlara, girecekleri yeterlilik sınavından sonra onaylı sertifika verilecek.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...