Kartal Belediyesi

Kartal Belediyesi’nden çevreci bir proje daha

Belediye Başkanı Altınok Öz’ün teşvikiyle geri dönüştürülebilir malzemeleri çevreye ve ekonomiye kazandıran Kartal Belediyesi, atıkları değerlendirme konusunda önemli atılımlarda bulunmaya devam ediyor. Geri dönüşüm konusundaki özen ve hassasiyeti ile dikkat çeken Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, son olarak “Kullanılmış Giysi, Ayakkabı ve Tekstil Kumbaralarını” ilçenin dört bir yanına yerleştirerek, örnek bir çalışmaya imza attı.

Proje ile Kartal’ın 20 mahallesine yerleştirilen 40 adet tekstil ürünleri ve ayakkabı kumbaralarında biriken malzemelerden yeniden değerlendirilme imkanı olan atıklar, çeşitli işlemlerden geçerek tekrar kullanım sürecine dâhil ediliyor. Böylelikle istenmeyen ya da ihtiyaç duyulmayan ürünler, yeniden hayat buluyor. Bu proje ile amaçlananlar ise tekstil ürünlerinde döngüsel kullanımı sağlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, doğal kaynakları korumak, enerji tasarrufu sağlamak, atık miktarını azaltarak çöp işlemlerinde kolaylık sağlamak, geleceğe ve ekonomiye yatırım yapmak.

kartal-belediyesinden-cevreci-bir-proje-daha (2)

ATIKLAR YENİDEN GİYİLİYOR VE GERİ DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR…

Kampanya ile her parça yeniden giyiliyor, yeniden aşınıyor ve geri dönüştürülüyor. Bu kapsamda Yakacık Doğa Koleji Öğrenci Meclisi’nden 5 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte okullarında topladıkları tekstil atıklarını kumbaraya atarak projeye destek oldu. Kartal Belediyesi’nin çevreci çalışmalarını desteklediklerini söyleyen öğrenciler, doğayı korumak adına önemli çalışmalarda bulunan Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

kartal-belediyesinden-cevreci-bir-proje-daha (1)

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...