Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Kartal Belediyesi tam donanımlı…

Karada ve denizde 15 kişilik uzman arama kurtarma teknisyeni ile vatandaşlara hizmet sunan Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü, tam donanımlı 2 adet sivil savunma aracını hizmete aldı.

5 personel taşıma kapasitesine sahip olan arama kurtarma araçları, tüm talepleri karşılayabilecek düzeye getirildi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün talimatı ile bir hafta gibi kısa bir sürede sivil savunma araçları vatandaşların hizmetine sunuldu. Tam donanıma sahip araçlar, itfaiye gibi acil hizmetlere gidebilen, sağlık kuruluşlarına da yardımcı olabilecek görev ve yetkilerde de bulunabilecek.

Vatandaşlara 7 gün 24 saat hizmet vereceklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz; “Sivil savunma yönetimi sadece deprem değil, öncelikle vatandaşların acil talepleri, engelli vatandaşlara yardım, sağlık ekiplerine ilkyardım öncesi sivil savunma hizmetleri, gönüllü sivil savunma yetiştirilmesi, ulusal ve uluslararası projeler, yardıma ve korunmaya muhtaç sokak hayvanlarına yardımcı olmak gibi kapsamlı bir açılıma sahip” dedi.

Başkan Altınok Öz, ayrıca Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü kadrosunda arama kurtarma hizmetinin gerektirdiği tüm branşlarda personel istihdamının yapıldığını ve gönüllü vatandaşlara yönelik verdikleri eğitimlere de aralıksız devam edeceklerinin bilgisini verdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Moda’da her ‘yer’ Nazım…

Usta şair Nazım Hikmet’in şiirleri doğum günü öncesi Kadıköy Moda Burnundaki caddeye yazıldı. “Güzel günler göreceğiz” ile umudu, ...