Kartal’ın saygın yayınlarından İlçem Gazetesi 7 yaşında…

DSC_0390

Anadolu Yakası’nda yayınlanan seviyeli yerel gazetelerden biri olan İlçem Gazetesi, 7’nci yılına ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşadı. Sahilyolu’nun renkli mekanlarından “T and T Sosyal Tesisleri”nde gerçekleşen kutlama, tam anlamıyla muhteşemdi. Yosun Tutmuş Midyeler Grubu sanatçılarının ilginç müzik performansıyla başlayan gecede, sunuculuk görevini bölgenin sevilen sanatçısı Ali Gedik yaptı.

İlçem Gazetesi’nin 7. Yıl Gecesi’ne; Kartal Kaymakamı Nuh Mehmet HAMURCU, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülseren BÖYÜKBAŞ, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Hasan ZEYREK, Kartal İlçe Müftüsü Ümit ÇİMEN, Kızılay Kartal Şubesi Başkanı Mehmet KÜÇÜKALİ, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Kenan ÇAKAL, Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi İlhan GÜZELGÜN ve Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Başkanı Ümit Kahyaoğlu başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Gecede selamlama konuşması yapmak üzere sahneye çağırılan İlçem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aytekin Yaşar, yaptığı konuşmada; “Bizim için çok anlamlı ve mutlu olduğumuz bu günde, davetimize katılarak bizleri onurlandırdınız. Hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Farklı fikirler, hoşgörü ortamında buluştu…

“Yedi yıl önce yayın hayatına başladığımız İlçem Gazetesi; bugünlere acısıyla, tatlısıyla, sizlerin teveccühü ile geldi. Yayın hayatına bir amaç ve bir umutla başladık. Amacımız iyiliğe, güzelliğe, hayra vesile olmak ve kötülüğü, yanlışlığı uyarıp engel olmaktı” diyen Aytekin Yaşar, konuşmasına şöyle devam etti:

aytekin

“Gazetemizin, hepinizin de bildiği gibi bir sloganı ve bir yayın politikası var. Sloganımız; İstanbul’da farklı fikirlerin hoşgörü ile buluştuğu gazete… Sizler de bilirsiniz ki sevgi, saygı ve hoşgörünün açamayacağı hiçbir kapı yoktur. Bizler, yani gazete çıkartanlar, sizlerden haberler alır ve tekrar sizlere bu haberleri taşırız. Yani ilçenizde, mahallenizde, yeri geldiğinde sokağınızda neler olduğunu bizlerden öğrenirsiniz. Politikacıların da birbirlerine verdikleri mesajları, yine bizlerin vasıtasıyla öğrenirsiniz. En önemli gelişmeleri, haberleri bizler taşırız sizlere…

Ahlakı çökerten ulusal medyaya inat ahlakı savunduk…

Acı ama gerçek olan bir şey var ki, bu meslek nankör bir meslektir. Bugün bir çayı bile kimse kimseye bedavaya vermez iken, gazetelerimiz halkın ayağına kadar düzenli bir şekilde ücretsiz olarak gelmektedir. Biz bu yedi yıl içerisinde ne yaptık derseniz, elbette ki bizleri gururlandıran haberler yaptık. Gün geldi, ulusal medyada Onlar ‘Aşk-ı Memnu’ dediler; bizler ise ‘Aşk-ı Rezalet’ diye manşet yaptık. Bütün dünyanın hayran olduğu ve ‘Muhteşem Süleyman’ dediği Padişahımızın hayatını dizi çekerek güya anlattılar. Dizide ecdadımızı haremden çıkmayan bir adam durumuna düşürdüler. Ahlaka, tarihe yapılan bu sinsi saldırılara ‘Sizin babanız kim?’ diyerek, en sert cevabı manşetten İlçem Gazetesi olarak yine biz verdik. Değerli misafirler, İlçem Gazetesi artık bizim gazetemiz değil, sizlerin gazetesidir. Birlikte daha nice yedi yıllara diyerek, hepinizi en derin muhabbetlerimle selamlıyorum. Sağ olun, var olun.”

Musa Has şarkılarıyla eğlendirdi…

Aytekin Yaşar’ın konuşmasından sonra sahneye çağırılan İstanbul Gündemi gazetesi sahibi Musa Has, güzel şarkılarıyla salondakilere hoş dakikalar yaşattı.

Gecede “Yılın Pırlanta Adamları” başlığı altında, İlçem Gazetesi yazarları ve bazı bölgesel isimlere plaket verildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Dünya Değişim Akademisi

Dünya Değişim Akademisi’nin 30. merkezi Çekmeköy’de!

Dünya Değişim Akademisi, 30. merkezini İstanbul Çekmeköy’de çok uluslu bir kutlama ile açtı. Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Japonya, ...