Karneni getir, buzda kay…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin hazırladığı “Karneni Getir Buzda Kay” projesi ile karnesini getiren ilköğretim öğrencileri, ücretsiz buz pateni yapabilecek. 15 günlük süreçte büyük ilgi gösterilen ve yaklaşık 4 bin öğrencinin katıldığı etkinlik, 7 Şubat’a kadar devam edecek.

Zeytinburnu’nda bulunan Silivrikapı Buz Pisti’nde 15 gün boyunca gerçekleştirilecek etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar; “Arkadaşlarımızla genç kardeşlerimizin karne heyecanlarını birlikte paylaşalım dedik. Onlara geçen yıl böyle bir imkan sunmuş ve mutluluklarını gözlerinde görmüştük. Bu sene de yarıyıl karne tatili kapsamında buz patenini deneme şansına sahip olsunlar istedik” diye konuştu.

“ÇOCUKLAR GELSİN, TESİSLERİMİZDE BRANŞLARI DENESİN”…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla İstanbul’da spor kültürünü yerleştirecek birçok çalışma yaptıklarını aktaran Özbayraktar; “Bakış açımızı değiştirmeye çalışıyoruz. Spor kültürünün çocukluktan yerleştirileceğini ve her çocuğun bir branşa yeteneği olduğunu düşünüyoruz. Bu manada çocuklarımız gelsin, tesislerimizde branşları denesin. Çünkü denemeden hiçbir çocuğun yeteneğini keşfetmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...