Karne notlarını e-Okul uygulamasıyla öğrenin…

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, velilerin ve öğrencilerin okuldaki öğrenci başarı durumuna ilişkin olarak en güncel ve en ayrıntılı eğitim verilerini internet hız ve kolaylığında takip edebilmelerine yardımcı oluyor. Karne notlarının erişime açılmasıyla beraber öğrenciler hem notlarını görebiliyor, hem de takdir veya teşekkür alıp alamayacaklarını hesaplıyorlar.

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-Okul sistemine giriş yapmak için öncelikle internet tarayıcısı üzerinde https://e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne girdiğinizde, karşınıza çıkacak sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlayarak bot olmadığınızı güvenlik birimlerine doğrulamanız gerekmektedir. Sonra öğrencinin T. C. kimlik numarasını girip, öğrencinin okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklayınız. Daha sonra karşınıza çıkan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı kimlik bilgilerine girerek, Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili durum bilgilerini, okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

E-OKUL MOBİL UYGULAMASIYLA KARNE NOTLARINI SORGULA…

Eğer telefonunuzdan karne notlarını öğrenmek istiyorsanı,z tek yapmanız gereken e-Okul VBS uygulamasını indirmek olmalıdır. Ardından sizden istenen bilgileri girerek, ilk dönem karne notlarını görebilirsiniz.

E-OKUL NEDİR?

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan ve öğrencilerin, velilerin ve okul yönetiminin öğrencilerle ilgili tüm bilgileri tek bir sayfa üzerinden görmelerini sağlayan bir hizmet… Uzun zamandır hayatımızda olan e-Okul VBS, sürekli yenilenerek daha işlevsel bir hale geldi. Özellikle öğrencilerin sınav notları ve devamsızlık durumunun gözlemlenebildiği e-Okul sisteminde, bunların dışında da pek çok işlem gerçekleştirilmekte. Öğrencilerin okula başladığı ilk andan itibaren eğitim sürecinde gerçekleşen tüm işlemlerin kayıt altına alındığı e-Okul sisteminde, TEOG gibi sınavların başvuruları ve tercih işlemleri de yapılabilmekte.

E-OKUL BİLGİLENDİRME SİSTEMİNDE NELER VAR?

E-Okul ile öğrencilerin;

– Öğrenci kaydı
– Devamsızlık durumları
– Yazılı notları
– Karne notları
– Sınav tarihleri
– Merkezi sınavların (TEOG vb.) başvuru ve tercih işlemleri
– Belge işlemleri (Takdir, Teşekkür, Onur Belgesi)
– Duyurular
– Yılsonu notları
– Haftalık ders programı
– Nakil durumu
– Öğrencinin okuduğu kitap sayısı
– Sınıf bilgileri gibi birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk edildi. Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli ...