Kargaların zaferi!..

Dört karganın tuzağına düşen kedinin ekmeğini kaptırdığı anlar, pazar gezisine çıkan Kadıköy Life’ın objektiflerine yansıdı. Kıyasıya mücadelenin finalinde zafer elde eden kargalar, sokak kedisini pes ettirdi.

100 yılı aşkın ömürleri ve zekaları ile dikkat çeken kargaların, yiyecek temin etme adına her yolu denediği biliniyor. Bazen gagalarına aldıkları cevizi onlarca metre yükseklikten yere atıp parçalayarak yiyebilen kargalar, kimi zaman da diğer canlı türlerinin yemeğini ustalıkla ellerinden alabiliyor.

KARGALARIN FENDİ, KEDİYİ YENDİ…

Fenerbahçe sahilinde dört karga, bir ekmek dilimi için birlik olduktan sonra sokak kedisinin yanına geldi. “Lider karga” ekmek dilimini yemeye çalışan kediyi birkaç hamle ile kızdırmayı başarınca, diğer üç karga da oyuna dahil oldu. Bir anda dört karganın arasında kalan kedinin saldırganlığından yararlanan lider karga, ekmeği alıp uzaklaşmayı başardı. Mücadelenin sonunda ekmeğini kaybeden kedi pes etti.

SON BİR GAGA DARBESİYLE UĞURLADILAR…

Defalarca ardına bakan kediye son bir darbeyi yine lider karga vurdu. “Buraların efendisi biziz” dercesine kedinin yanına yaklaşan karga, defalarca gagaladığı kediyi sahilden uzaklaştırmayı başardı. Hayatta kalabilmek ve yiyecek temin edebilmek adına hayvanlar arasındaki mücadelede ilginç görüntüler oluştu.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendikli anneler bebekleriyle yarıştı

Pendik Belediyesi tarafından PENBİS FEST’18 adıyla ilk kez düzenlenen yarışlara 1000’in üzerinde bisiklet sever katıldı. 10 kategoride düzenlenen ...