“Karanlığın Vikingleri” Kadıköy’de yarışacak…

Kadıköy Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen “Karanlığın Vikingleri 2014 Yelken Yarışı”, 26 Haziran Perşembe günü yapılacak.

Görme engellilerin sporun birçok dalında olduğu gibi yelken sporunda da engel tanımadıklarını göstermek amacıyla hayata geçirilecek yelken yarışına, başta Hedef Yelken ve İTÜ Yelken olmak üzere 6 Nokta Görme Engelliler Derneği, Galatasaray Rotaract Kulübü ve DAKSAR’ın da aralarında olduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu destek veriyor.

26 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek etkinlikte, Hedef Yelken’e ait teknelerle 12 görme engelli yurttaşımız kendi aralarında kısa rota yarışması gerçekleştirecek. Yarış öncesinde 12-16-17 Haziran tarihlerinde, dörder kişilik ekiplerle antrenman ve eğitim çalışmaları düzenlendi. Dümen, ana yelken ve cenoa yelken kullanım pratiği kazanan görme engelliler, 26 Haziran’da gerçekleşecek yelken yarışına hazırlandılar.

KALAMIŞ’TAN START ALACAK…

Üç takımdan oluşacak 12 kişinin yanında, Hedef Yelken ve İTÜ Yelken’in deneyimli yarışçılarından oluşacak 12 kişilik gönüllü ekibi ile güvenli bir yarış düzenlenecek. Kendilerine “Karanlığın Vikingleri” diyen görme engellilerin yelken yarışı, saat 12.30’da Kalamış’tan başlayacak.

GÖRME ENGELLİLER İÇİN SESLİ ANLATIM…

Kalamış Parkı’ndan izlenebilecek yarış, görme engelliler için sesli olarak anlatılacak. Yarış sonunda düzenlenecek ödül töreni ile etkinlik sona erecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...