Kanlıca-Çubuklu’ya yeni sahil şeridi…

Anadolu Yakası’nın en güzel sahil şeridi olarak hazırlanan projede, Kanlıca’dan Çubuklu İskelesi’ne kadar olan kısımda 1.300 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde yeni bir sahil şeridi oluşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Kanlıca-Çubuklu Sahilyolu Genişletme Projesi” hızla devam ediyor. Denize doğru 10 metre genişleyen yeni yolda balık tutma iskeleleri, bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş parkurları, peyzaj düzenlemeleri, dinlenme ve aktivite alanları yer alacak.

3 KİLOMETRELİK SAHİLYOLU KAZANDIRILACAK…

Büyük bir bölümü tamamlanan projede, ilerleyen dönemde Burunbahçe’ye kadar olan kısmın projeye dahil edilmesiyle toplamda 3 kilometrelik sahilyolu kazandırılacak. Aynı zamanda Paşabahçe’den Beykoz’a kadar inşa edilecek marinalarla, deniz parklanmasına da olanak sağlanması hedefleniyor. Sahilyolu’na ayrı bir güzellik katacağı belirtilen proje tamamlandığında vatandaşlar, sahilde rahatça yürüş yaparak geniş bir alanda balık tutabilecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de bir rüya daha gerçek oldu

Gülsuyu-Gülensu planlarından sonra, yıllardır kangren haline gelen ve Maltepe Başıbüyük Mahallesi’nin tamamını kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, ...