Kanlıca-Çubuklu sahil

Kanlıca-Çubuklu sahilyolunda keyif zamanı

Beykoz Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Kanlıca-Çubuklu Sahilyolu Genişletme Projesi tamamlanıyor.

Kazıklı yol sistemiyle denize doğru 10 metre genişleyen yeni yolda balık tutma iskeleleri, bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş parkurları, peyzaj düzenlemeleri, dinlenme ve aktivite alanları yer alıyor. Aydınlatma çalışmalarıyla geceleri de ışıl ışıl olacak Kanlıca-Çubuklu sahil şeridi, ilçe sakinlerinin gözde mekânı oldu.

kanlica-cubuklu-sahilyolunda-keyif-zamani (1)

YENİ BİR SAHİL ŞERİDİ OLUŞTURULDU…

Anadolu Yakası’nın en güzel sahil şeridi olarak hazırlanan ve büyük bir bölümü tamamlanan projeyle, Kanlıca’dan Çubuklu İskelesi’ne kadar olan kısımda 1.300 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde yeni bir sahil şeridi oluşturuldu.

BOĞAZ’A KARŞI GÜN BATIMI KEYFİ…

Proje kapsamında yapılan balık tutma iskeleleriyle, amatör balıkçıların alanı ile yürüyüş yapanların alanı da ayrılmış oldu. Peyzaj düzenlemeleri devam eden projenin büyük oranda tamamlanmasıyla vatandaşlar, emniyetli kıyı şeridinde rahatça ve keyifle yürüyüş yaparak, geniş bir alanda balık tutma zevkini yaşamaya başladı. Bisiklet sürerken aynı zamanda tertemiz deniz havası da alan ilçe sakinleri, çaylarını yudumlarken karşılarındaki eşsiz Boğaz manzarasının ve gün batımını izlemenin tadını çıkarıyor.

Kanlıca-Çubuklu sahil

Aydınlatma çalışmalarıyla geceleri de ışıl ışıl olacak Kanlıca-Çubuklu sahil şeridi, ilçe sakinlerinin gözde mekânı oldu…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...