Kalamış Yat Limanı ihalesi sonuçlandı…

İstanbul’un en değerli bölgeleri arasında gösterilen Kalamış Yat Limanı’nın 30 yıl süreyle özelleştirilme ihalesinde, en yüksek teklifi 664 milyon dolar ile Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş. verdi.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Kalamış Yat Limanı için düzenlenen ihalenin nihai pazarlık görüşmesinin açık artırması, 4 teklif sahibinin katılımıyla 495 milyon dolar ve 1 milyon dolar artırım aralığıyla başladı. Açık artırmada ilk olarak Tepe – Kaya Ortak Girişim Grubu elendi. Daha sonra işadamı Ali Ağaoğlu’nun temsil ettiği Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. – Yılport Holding A.Ş. Ortak Girişim Grubu ihaleden çekildi.

EN YÜKSEK TEKLİF 664 MİLYON DOLAR…

Açık artırmanın son bölümünde ise Safi Gayrimenkul ve Yatırımları Sanayi Ticaret A.Ş. ile Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş. arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. İhale, Tek-Art’ın en yüksek teklifi 664 milyon dolar olarak vermesiyle sona erdi.

MARİNA, KOÇ BÜNYESİNDE İŞLETİLMEYE DEVAM EDECEK…

Koç Holding’in yüzde 75,92 hisseye sahip olduğu Tek-Art, 1999 yılından beri Setur Marinalar Zinciri altında marinanın işletmesini sürdürüyor. Türkiye’nin denizde bağlama kapasitesi açısından en büyük yat limanı olan Kalamış Yat Limanı, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek. İşletme hakkı süresi ise 30 yıl olarak belirlendi. 


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...