Tuncay Sonel

Kadıköy’ün yeni kaymakamı Tuncay Sonel

Çalıştığı her bölgede birçok projeye imza atan ve yöre halkının gönlünde taht kuran Kaymakam Tuncay Sonel, 16 ay görev yaptığı Bandırma’dan gözyaşları içerisinde Kadıköy’e uğurlandı. Sonel, 20 Aralık Salı günü yeni görevine başlayacak ve ilk olarak Avrasya Tüneli’nin açılışına katılacak.

Kaymakam Sonel, son görev yeri Bandırma’da geçirdiği 16 ay gibi kısa bir süre içerisinde halkla iç içe farklı bir idareci profili çizdi. Başta eğitim olmak üzere önceliği şehit aileleri, gaziler, yetim ve öksüzler, engelliler, yaşlılar, kimsesizler oldu. Yüzlerce ev ziyareti yaparak onların gönüllerini aldı.

Tuncay Sonel

ÖRNEK PROJELER İLE YÖRE HALKININ BEĞENİSİNİ KAZANDI…

İlçeye gelir gelmez başlattığı proje kapsamında 486 yetim ve öksüz çocuğa mektup yazarak; “Anne ya da baban hayatta olsaydı, özlemini çektiğin ve onlardan almasını istediğin şey ne olurdu?” diye sorarak, onların isteklerini hayırseverlerin de desteklerini alarak bir bir gerçekleştirdi ve her ortamda onlara sahip çıktı. “Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün” projesi ile 1541 engelli vatandaşa ulaşıp, onları kayıt altına alarak devletin şefkatini ve güleryüzünü gösterdi. Kaymakamlık bünyesine aldığı minibüse engelli rampası taktırarak, başta Bursa’da kemoterapi alan hastalar olmak üzere tüm engelli vatandaşların hizmetine sundu.

Tuncay Sonel

TOPLUMUN HER KESİMİNİ KUCAKLADI…

Kaymakam Tuncay Sonel, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’nde öğrenim gören 1.000’e yakın üniversite öğrencisini, manevi değeri yüksek olan Çanakkale ve Mevlana şehri Konya gezilerine gönderdi. Birçok garip ve muhtaç aileye de barınma yardımı yaptı. Hayırseverlerin desteği ve devletin imkanları en iyi şekilde kullanarak, başta okullar olmak üzere birçok alanda yatırımlar yapılmasına öncülük etti. İstihdama ve yatırıma yönelik işlerde her zaman yatırımcının önünü açarak, onlara yardımcı olmaya çalıştı. Kaymakamlık bünyesinde düzenlenen KOSGEB kurslarından, işyeri açmak isteyen 200 yakın gence girişimcilik belgesi verilmesini sağladı. Özellikle kadın girişimcilere işyeri açma desteği konusunda yardımcı oldu.

Tuncay Sonel

SON SÖZÜNÜ YERİNE GETİREREK İLÇEDEN AYRILDI…

Son olarak Hakkari Şemdinli Durak Karakolu’na düzenlenen hain saldırı sonucu şehadet mertebesine erişen Jandarma Er Erkan Özdemir’in ailesine söz verdiği evin tapusunu, Bandırma’daki son gününde Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanı ile birlikte şehidin babası ve annesine teslim etmenin huzurunu yaşayarak ilçeden ayrıldı. Atandığı ilk günden ayrıldığı son güne kadar 16 ay boyunca şevk ve heyecanını hiç kaybetmeyen Tuncay Sonel’i uğurlamak için binlerce Bandırmalı, Hükümet Konağı’nın önünde toplandı. Oluşturulan yüzlerce araçlık konvoyla şehit aileleri, gaziler, yetim ve öksüz çocuklar, engelli vatandaşlar, Romen vatandaşları ve sevenleri, gözyaşları içerisinde Kaymakam Tuncay Sonel’i Kadıköy’e uğurladı.

Tuncay Sonel

Kaymakamlık bünyesine aldığı minibüse engelli rampası taktıran Tuncay Sonel, başta Bursa’da kemoterapi alan hastalar olmak üzere tüm engelli vatandaşların hizmetine sundu…

“BİZ” FİKRİ ÇOK ÖNEMLİ…

Meslek hayatı boyunca kapısının her zaman vatandaşlara sonuna kadar açık olduğunu dile getiren Sonel; “Eğer gece yastığa başınızı koyduğunuzda rahat uyuyabiliyorsanız, ya da ayrıldığınız ilçede kurulan dostluklar yıllar sonra devam ediyorsa, ya da onların hem kaymakamı hem kardeşi hem de babası sıfatlarını onlardan alıyorsanız, asıl mutluluk bu olsa gerek. ‘Biz’ fikri çok önemli. Severek ve isteyerek gönülden iş yapmak, gönül kazanmak, kısacası kimsesizlerin kimi olmak çok önemli. Eğer çalıştığınız yörenin en ücra köşesindeki garibandan ve oranın yolundan tutunuz da okullardaki dersliklerinden haberdarsanız, mesele büyük ölçüde aşılmış oluyor ve ekibinizle birlikte hizmet etmenin haz ve mutluluğunu yaşıyorsunuz” şeklinde konuştu.

HELALLİK ALARAK KADIKÖY’E UĞURLANDI…

Uğurlanma sırasında duygulanan ve “Bandırma’dan çok güzel dostluklarla ayrılacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum” diyerek Bandırma ailesinden helallik isteyen Kaymakam Tuncay Sonel; “Tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Kadıköy’de her zaman bir kardeşiniz, evladınız ve eviniz olacak. İnşallah Kadıköy’de ağız tadıyla ve yüzümüzün akıyla çalışmak nasip olur. Allah nerede olursak olalım hep iyilerle karşılaştırsın. Bu arada son günlerde ülkemizde yaşanan terör olaylarından dolayı son derece üzüntülü ve hüzünlüyüz. Bu vesileyle de tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine sabır diliyor ve onlara dua ediyoruz. Zor şartlarda görev yapan güvenlik güçlerimize de kolaylıklar diliyoruz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy sineması eski günlerine dönüyor

Kadıköylülere ilk olarak 1967 yılında kapılarını açan ve Kadıköy’ün en eski sinemalarından biri olan Kadıköy Sineması, hazırlanan projelerle ...