Kadir Topbaş’tan tarihi kışlaya ziyaret…

1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, beraberinde AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve teknik ekip ile birlikte Beykoz’da bulunan tarihi kışlayı ziyaret etti.

Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Topbaş, Beykoz Kışlası’nın restorasyonunun bitmek üzere olduğunu belirterek; “Kışlanın restorasyon çalışmasını Büyükşehir olarak biz yapıyoruz. Metruk durumdaydı. Yeni fonksiyon verilmesi için çalışıyoruz. Önemli kısmı tamamlandı. 2.800 m² kapalı alana sahip Kışla bittiğinde, başta Beykoz olmak üzere bölgenin önemli eserlerinden ve yapılarından biri olacak. İstanbul genelinde tarihi eserlerimizi tekrar kazandırmaya çalışıyoruz. Kışlayı da önce ayağa kaldırıp, sonra da fonksiyon kazandırmak istiyoruz. Teknik ekibimle birlikte dolaşarak son bilgileri aldım. Beykoz’a hayırlı olsun” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Kışla önce Beykoz Belediyesi’nin yetkisindeydi. Büyükşehir’e takas yoluyla devrettik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, kışladaki çalışmaları yerinde görmek için ziyaret etti ve ekibine restorasyon çalışmalarının hızlanması talimatını verdi. İnşallah en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunarız. Bittiği zaman bölgenin güzel eserlerinden birini daha tekrar kazandırmış olacağız.”

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan toplantı öncesi balık partisi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Ekim ayının ikinci yönetim kurulu toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü yaptı. Maltepe’de, AYGAD ...