Kadir Topbaş’a Onur Ödülü…

1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından “Onur Ödülü” verildi. Her yıl önemli bir devlet adamını Türk diplomasisine yaptığı katkılardan dolayı ödüllendireceklerini söyleyen Davutoğlu, ilk ödülü Kadir Topbaş’a vermekten gurur duyduğunu belirterek; “Sayın Topbaş, bizim için fahri büyükelçimizdir” dedi.

Dışişleri Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki mevcut işbirliğinin daha ileri götürülmesi amacıyla, iki kurum arasında bir de “İşbirliği Protokolü” imzalandı.

İşbirliği Protokolü, İstanbul’un Türkiye’nin dış ilişkilerine sağlamakta olduğu katkının daha da pekiştirilmesine ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin dış ilişkilerinin yürütülmesinde ihtiyaç duyduğu danışmanlık desteğinin Bakanlık tarafından sağlanmasına yönelik hukuki zemin tesis etmesi bakımından önem taşıyor.

2

Kadir Topbaş, yaptığı konuşmada Bakan Davutoğlu ile bütün Bakanlık personeline yardımlarından dolayı teşekkür etti. İstanbul’un dünya gündeminde ön plana çıktığını söyleyen Topbaş, yerel yönetimler arasındaki dostlukların ülkelerarası ilişkilere de olumlu etki yaptığını örneklerle anlattı…

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

engelsiz okul

Çekmeköy’de engelsiz okul için geri sayım

Çekmeköy Belediyesi’nin Ekim 2017’de Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği arsada yapılması planlanan Engelliler Okulu için yapım protokolü imzalandı. Çekmeköy ...