Kadın Ressamlar Derneği’nden Dinçer Hoca’ya onursal üyelik…

İstanbul Kadın Ressamlar Derneği, 2014 yılının son buluşmasını Marmara Yelken Kulübü’nde gerçekleştirdi. Bir hayli renkli olduğu görülen etkinlikte, Ressam Prof. Dinçer Erimez’e “Onursal Üyelik” plaketi takdim edildi.

İstanbul Kadın Ressamlar Derneği Başkan Nilgün Sarp, Kadıköy Life’a yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Hocaların hocası, gurur kaynağımız olan bir USTA’yı, hem de Öğretmenler Günü’nde derneğimizin onur üyesi olarak görmek, benim için mutlulukların en büyüğüdür. Kendilerine bir defa da aracılığınızla teşekkür etmek isterim.”

PERİHAN SADIKOĞLU, ROSETTA’YI ANLATTI…

Buluşmanın bir başka konuğu ise Mısır Bilimci Ressam Perihan Sadıkoğlu idi. Akademik kariyeri nedeniyle 2014 yılının insanlık adına en önemli adımlarından biri olan Rosetta’nın Kuyruklu Yıldız’a indirilmesini anlatan Sadıkoğlu, uydu aracının adının eski Mısır’dan gelmesine dikkat çekti.

PROF. DR. GÜNSELİ MALKOÇ DA KATILDI…

Nepal Fahri Konsolosu Prof. Dr. Günseli Malkoç’un da katılım gösterdiği buluşmada hazır bulunan dernek üyeleri arasında şu isimler yer aldı: Arzu Sadıkoğlu, Ayten Yücel, Azize Sakaoğulları, Aysun Öncü, Tamara Benlioğlu, Zeliha Kayalar, Gülsen Aşar, Neriman Tanrıkulu, Sadriye Onur, Sevil Abdik, Gülşen Gürsoy, Bilge Akgönül, Hale Küçükersoy, Binnur Koç, Gülnaz Akbaş, Nurhan Uğurlu, Sabahat Usta ve Semra Sarıkaya… Etkinlikte, Aile İçi İletişim ve İlişkiler Danışmanı olan Günseli Malkoç’un Nepal’deki evlilikler, aile düzeni ve yaşamına ilişkin verdiği bilgiler ilgiyle takip edildi.

Magnet Wellness Etkili Takı Türkiye Pazarlama Koordinatörü Fehmi Aslandoğan, sağlığımızın korunması konusunda ilginç açıklamalar yaptı. İstanbul Kadın Ressamlar Derneği’nin buluşmasını izleyenler arasında, sanat haberlerini aktaran İstanbul Sanat Magazin’in Sahibi Kemal Gönüleri de vardı…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...