Kadıköy’ün yönetilemediğinin resmidir!..

Kadıköy’ün kabusu metruk binalar, kamu düzenini tehdit etmeye başladı. Yerel yönetimlerin soruna kalıcı çözüm bulmak yönünde çaba dahi harcamadığı bugünlerde, tinerciler tarafından sahipsiz binalar ateşe veriliyor. Rehabilite edilip topluma kazandırılması gereken madde bağımlısı vatandaşlar, sokaklarda “tehlikeli” sınıfında ötekileşiyor.

Kadıköy İtfaiyesi Bölge Grup Amirliği yanında meydana gelen küçük çaplı yangında yaşananlar, büyük olaylarda ilçenin ciddi risk içerisinde olduğunu ortaya koydu. Vatandaş soruyor; “Yerel yönetimler nerede, Kadıköy’de başıboşluluk neden bu kadar kolay?”

Osmanağa Mahallesi’nde itfaiye binası ve İSPARK otoparkı yanında Kadıköylülerin uzun zamandır şikayet konusu haline dönüşen üç katlı metruk bina zaman içerisinde madde bağımlılarının uğrak yeri halini alınca, mahalle sakinleri huzursuz olmuş; ancak binanın atıl kalmasının önüne geçilmemişti.

GECE YARISI BAĞRIŞMALAR, HUZURSUZ EDEN SESLER…

Metruk binanın yanında işletmecilik yapan ve adını vermek istemeyen bir esnaf; “Gece yarısı hiç tanımadığımız insanlar, elini kolunu sallaya sallaya binaya giriyor. Bağrışma sesleri geliyor, gruplar halinde gelenleri görüyoruz. Sokak partisi verenler de oluyor. Metruk yapıya kimsesizler ve tinercilerin yanı sıra gayet bakımlı ve elit görünümlü kişilerin de girdiğini görüyoruz. Kadıköy’ün göbeğinde, evimizin işyerimizin yanı başında kabusla yatıp kalkıyoruz. Bir önlem alındığını ise görmüyoruz. Yerel yönetimler önleyici değil, daha çok olayların ardından müdahale eden konumunda” diyerek tepki gösterdi.

YAĞMALADILAR…

Sahibi tarafından uzun süredir kullanılmayan apartman, zamanla madde bağımlılarının evi haline dönüşerek yağmalanmış. Evden geriye kalan malzemelerin ise kullanılamayacak durumda olduğu anlaşılıyor.

İTFAİYE’NİN YANINDA, BOĞA HEYKELİ’NE 300 METRE…

Kadıköy’ün merkezinde yaşanan manzara, vatandaşları kara kara düşündürmeye başladı. Altıyol Boğa Heykeli’ne sadece 300 metre uzaklıkta, itfaiye merkezinin yanında ateşe verilen terk edilmiş bina, Kadıköy’de binlerce metruk yapıdan sadece biri…

“ADAMI KESSELER KİMSENİN RUHU DUYMAZ…”

Yine Osmanağa Mahallesi’nde 24 yıldır ikamet ettiğini dile getiren ve güvenlik amacıyla ismini vermek istemeyen emekli ev hanımı; “Burası Kadıköy’ün en merkezi noktalarından… Günün her saatinde insanların geçtiği kaldırımlarda geceleri de insanları sık sık görürsünüz. Birçok Kadıköylü, tek başına yürümeye korkuyor. Güvenlik kamerası, Mobese de yok sokaklarda… Bir-iki kişi tek başına yürüyen vatandaşı gasp etse, binaya soksa kim duyar bunu? Adamı kesseler kimsenin ruhu duymaz. Bu metruk yapılar canımız için tehlike” diyerek, yetkililerin bir an önce önlem almasını istedi.

İTFAİYE VE POLİS ARACININ ZOR ANLARI…

Gelişigüzel park edilen otomobiller nedeniyle olay yerinde itfaiye araçları yangına müdahalede zor anlar yaşadı. Yolların çift yönlü park ile kapatılması vatandaşların tepkisini topladı.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...