Kadıköy’ün yeni Emniyet Müdürü ile çok özel…

Kadıköy yeni Emniyet Müdürü Kenan Kurt, makamında Kadıköy Life’a konuştu. Beyoğlu ve Kâğıthane gibi asayiş ve sosyo-güvenliğin ön plana çıktığı stratejik ilçelerde önemli deneyimlere sahip Emniyet Müdürü, Sivas’tan Kadıköy’e uzanan çocukluk anılarını paylaştı.

“Emniyet Müdürü” dediğimizde bazen oldukça sert bir bakış, bazen de devlet otoritesinin ağırlığı istemeden hafızalarda canlanabiliyor. Ancak röportajımızın her anında bir öğretmenin sıcak tebessümü izlenimini veren Kadıköy yeni Emniyet Müdürü Kenan Kurt; Sivas’tan Yalova’ya, Artvin’den İstanbul’a uzanan asayiş ve güvenlik şube deneyimlerinin ağırlık kazandığı hizmet dönemini ve bundan sonraki süreçte Kadıköy’e yönelik değerlendirmelerini Kadıköy Life ile paylaştı…

“NÜFUSU 500 BİN, ANCAK ORTALAMA 1,5 MİLYON NÜFUS HAREKETİ VAR…”

Kadıköy’ün İstanbul’un lokomotif ilçeleri arasında yer aldığına vurgu yapan Kurt, şunları ifade etti: “İlçenin nüfusu yaklaşık olarak 500 bin… Ancak bir günde ilçeye giriş yapan nüfusu değerlendirirsek, ortalama olarak 1,5 milyon nüfustan bahsedebiliriz. Bu da beraberinde önemli bir güvenlik faktörünü getiriyor. Kadıköy’ün geneline baktığımızda, eğitim seviyesini Türkiye ortalamalarının bir hayli üzerinde görürüz. Yine genel olarak huzurludur. Ancak, Anadolu Yakası’nın merkezi konumunda olması, beraberinde sosyo-kültürel ve kitlesel yükleri getirmiştir. Bunu daha çok protestolar, yürüyüşler ve gösterilerle görürüz.”

STK KİTLESİ, YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ’NÜ MUTLU ETTİ…

Emniyet birimleri içerisinde aktif olarak yer aldığı 20 yıllık süre içerisinde STK’ları bir hayli önemseyen Kenan Kurt, Kadıköy’ün sosyo-kültürel yapısını da bu yönde değerlendirdi. Türkiye’nin birçok noktasında dernek ve platformlar gibi STK’lar ile sık sık temas halinde bulunarak, görev alanının nabzını tuttuğu bilinen ve bu yönde sıkça kamuoyuna yansıyan Kurt, şu açıklamalarda bulundu:

“Kadıköy’de sivil toplum örgütleri çok yaygın ve bir hayli etkililer… Bu da beni mutlu ediyor. Tüm Kadıköylülerin bireysel, grup olarak ya da STK’ları aracılığıyla Emniyet Müdürlüğümüz ile her daim iletişim içerisinde olmasını oldukça arzuluyorum. İlçede asayişi ve huzuru bozan faktörleri birimlerimize iletmelerini istiyorum. Böylece, sonuç almada en hızlı adımlarla ilerleyebilmiş olacağız. Sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçireceğiz. Bu projelerimizde sivil toplum örgütlerimiz ile ortak hareket ederek, emniyet – vatandaş ekseninde ilçenin mutluluğu için hep birlikte çaba sarf edeceğiz.”

ÇOCUKLUĞUNDA MAÇA GELDİĞİ ŞEHRİN GÜVENLİĞİ ARTIK ONA EMANET…

Kadıköy Emniyet Müdürü Kenan Kurt, çocukluk yıllarına yönelik anılarını ise şu şekilde paylaştı: “Ben Sivaslıyım. Çocukluk ve gençlik dönemimde sık sık Kadıköy’e futbol karşılaşmalarına gelirdim. Dereağzı Tesisleri’nde antrenmanları izlerdim. Deniz kenarlarını sabahtan akşama kadar gezerdim. Bu yüzden Kadıköy’e uzak değilim… Yine Beyoğlu, Kâğıthane ve Tuzla’da görev yıllarım süresi içerisinde haliyle Kadıköy ile iç içe oldum. Artık çocukluğumun hatıralarını yaşadığım Kadıköy’ün Emniyet Müdürü’yüm… Nereden nereye…”

“KADIKÖY’Ü DAHA DA GÜVENLİ HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATTIK. “

Türkiye’de birçok seçim döneminin yoğunluğunu yaşayan ve tecrübe halkasına ekleyen Kenan Kurt, sözlerine şu şekilde devam etti: “Kadıköy’ü daha da güvenli hale getirmek için çalışmalarımızı başlattık. Ayrıca önümüzde önce yerel, sonra da genel seçimler var. Bu süreçte, başta Anadolu Yakası olmak üzere İstanbul genelindeki miting ve etkinliklerde ön plana çıkması beklenen Kadıköy’ün tamamında yoğun çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlçenin temel problemlerini Kadıköylülerle bir bir istişare edeceğiz. Yine söylüyorum, emniyet müdürlüğümüzün kapıları her zaman sonuna kadar açık…

Kadıköy’de emniyet ve güvenlik açısından sorunlar yaşanmasına fırsat vermeden önleyici hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Emniyet Müdürlüğümüz genelinde uzun süredir gerçekleştiren bu çalışma, toplumsal zaman ve enerji kaybının da önüne geçmektedir. Hak ve özgürlükler çerçevesinde devletin sıcak yüzünü hizmet olarak sunmak, aynı zamanda da toplumu rahatsız eden tüm faktörlerin üzerine cesaretle gitmek görevimiz…”

MEMNUNİYET ANKETİ MEMNUN EDECEK…

Kenan Kurt, Tuzla Emniyet Müdürlüğü görevinde de yürüttüğü memnuniyet anketini Kadıköy’e taşıyor. Her gün Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçen vatandaşların belirli bir kesimi ile sistemli olarak gerçekleştirilecek ankette, vatandaşın emniyet birimlerine yönelik memnuniyet seviyesi yakından takip edilecek. Memnuniyet anketi, emniyet personelinde pozitif çalışma ortamına katkı yaptığı gibi, vatandaşların sorunlarını emniyet müdürlüğü ile kesintisiz paylaşabilmesini sağlayan bir nitelik taşıyor. Kenan Kurt’un Kadıköy öncesinde görev aldığı Tuzla’da Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik yapılan memnuniyet anketinde yüzde 92 oranına ulaşılmış, vatandaşın memnuniyet derecesi Tuzla ve Anadolu Yakası’nda takdirle karşılanmıştı.

KENAN KURT HAKKINDA…

1972 yılında Sivas  Zara’da dünyaya geldi. Polis Akademisi mezuniyetinin ardından Yalova, Artvin Hopa, Ankara, İstanbul (3 yıl Beyoğlu, 2 yıl Kâğıthane, 1 yıl Sarıyer ve 6 ay Tuzla) görevlerini gerçekleştirdi. 2014 yılı itibariyle Kadıköy Emniyet Müdürü olarak görevine başlayan Kenan Kurt, asayiş ve güvenlik birimleri üzerinde aktif çalışmaları ile öne çıktı.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...