Kadıköy’ün gururları Güney Kore’yi fethetti…

Dünya Liselerarası Futbol Şampiyonu olarak göğsümüzü kabartan Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi Futbol Takımı, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği heyet ile birlikte Güney Kore’de dostluk karşılaşmasına çıktı. Güney Koreliler, ünlü antrenör Şenol Güneş ile birlikte Türk futbolcuları ve heyetine büyük ilgi gösterdi.

Geçtiğimiz süreçte iki ülke arasında yapılan işbirliği anlaşmaları kapsamında Güney Kore’nin Seul ve Daegu illerinden eğitim müdürleri ile okul müdürleri, İstanbul’da birtakım ziyaret ve temaslarda bulunmuştu. Türk eğitim sistemini yakından tanımak amacıyla, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ile birlikte okul müdürleri ve öğrenciler ziyaret edilmişti.

Kadıköylü futbolcuların büyük başarısının ardından Güney Kore Seul İl Eğitim Müdürlüğü, düzenlediği “Futbol Değişim Programı”na Türk heyetini davet etti. Davete, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız başkanlığında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nurettin Aras, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi üyeleri ve Proje Koordinatörü Adem Çapkın ve Mustafa Uslu ile 2012-2013 Liselerarası Dünya Futbol Şampiyonu Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi yöneticileri ve futbolcularından oluşan 27 kişilik heyet katıldı.

SEUL’Ü GEZDİLER, ZİYARETLERDE BULUNDULAR…

Kadıköylü futbolcular ve heyet, Güney Koreli ekip tarafından Seul’ü gezdi. Çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulunan Türk ekip, unutulmaz bir deneyimi hafızalarına kazıdı.

CENTİLMENLİK KAZANDI…

Kore’de bir dönem antrenörlük yapan Şenol Güneş’in de büyük ilgi gördüğü ziyaretlerin ardından 2012-2013 Liselerarası Dünya Futbol Şampiyonu Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi Futbol Takımı, Güney Koreli rakibi ile karşılaştı. Centilmenlik atmosferinde geçen maç, 1-1’lik skor ile tamamlandı.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Geleneksel Sancaktepe gençlik oyunları başladı

Sancaktepe Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Oyunları renkli görüntülere sahne olan açılış töreniyle başladı. Renkli görüntülere ...