Kadıköy’ün göbeğinde 4 gündür açlık grevinde!

Asgari maaş ve mobbinge karşı bayrak kaldıran genç, pılını pırtısını toplayıp Rıhtım’daki Atatürk Anıtı yanında açlık grevine yattı.

Kadıköy Life’a konuşan 27 yaşındaki Ali Doğan; “Böyle bir düzen olmaz. Asgari ücret 1.000 TL bile değil. İnsanlar açlık sınırında, yeter!” diyerek, çalışma koşullarını protesto etti. İşçilerin köleleştirildiğini ifade eden Doğan, çalışanlara uygulanan mobbingin her geçen gün arttığını, ancak işçilerin geçim sıkıntısından mobbinge karşılık veremediğini ve işverenlerin bunu fırsat olarak değerlendirdiğinin altını çizdi.

Kendini “Aliço” olarak adlandıran eylemci, Ünalan Mahallesi’nde ailesi ile birlikte ikamet ettiğini, ancak açlık grevi süresince Anıt heykelin önünde yatmaya devam edeceğini ifade etti.

PENDİK’TEN KADIKÖY’E YÜRÜMÜŞ…

Perşembe akşamı başlattığı eyleminde sabaha karşı Pendik’ten yola çıkan Ali Doğan, dört saat içerisinde Kadıköy’e ulaştığını dile getirerek, “Gerekirse Ankara’ya kadar yürüyeceğim” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİLERİNİN FOTOĞRAFINI ÇEKİYOR…

Eyleminde 4. gününe giren “Aliço”, eylemini merak eden ve destek veren kişilerin de fotoğrafını çekiyor. “Aliço”nun 4 gündür açlık grevine yattığı İskele Meydanı’nda hala ayakta durabilmesi ve enerjisinin yerinde olması da ayrıca “merak konusu” oldu.

HER SAATTE BİR NOKTA…

Ali Doğan, eyleminde geçen her saati bir nokta işareti ile not alıyor. Eylemci, üç parmağını kaldırarak yaptığı sembolik işaretin anlamını ise şu şekilde açıklıyor: “Devlet, memur, vatandaş…”

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...