Kadıköy’ün Dünya Şampiyonları Güney Kore’de…

Dünya Liselerarası 2013 yılı Futbol Şampiyonu Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi Futbol Takımı, dostluk maçı yapmak üzere Güney Kore’ye gitti.

Kafileye başkanlık yapan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar ve futbol takımının beden eğitimi öğretmeni Semih Özgü, dünya basının gereken ilgiyi göstermemesinden yakındı.

SEUL’E UÇTULAR…

Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, Güney Kore ve Türkiye Cumhuriyeti arasında 1972 ve 2005 yıllarında imzalanan dostluk ve işbirliği anlaşmaları çerçevesinde dostluk maçı için Doha aktarmalı olmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan Seoul’e uçtu. Havalimanında açıklama yapan Muammer Yıldız, 03-07 Mart’ta Seoul ile Daegu şehirlerinde düzenlenecek projenin iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini daha da güçlendireceğini ifade etti.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLER GÜÇLENDİRİLECEK…

Yıldız; “Biz de kendilerine böyle bir takımımızın olduğunu göstereceğiz ve bir de 2002 yılı Dünya Şampiyonası’nda karşılaşmış olduğumuz maçın bir anısına, aynı statta maç düzenlemiş olacağız. Böylelikle o gurur maçımızı anmış olacağız. Bu vesile ile yola çıkıyoruz” şeklinde konuştu. Seul Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalayacaklarını belirten Yıldız; “Bundan sonraki eğitim ve işbirliği çalışmalarımızı spor, sanat, kültür anlamında ve karşılıklı okul ziyaretleri anlamında gerçekleştirmiş olacağız” diyerek, iki ülke arasındaki ilişkilere dikkat çekti. Yıldız, Seul’de 2002 yılında Türk Milli Takımı’nın başında bulunan Şenol Güneş’in de maçı izlemek için günübirlik olarak Seul’e geleceğinin müjdesini verdi.

FERŞAT AYAR: “ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ…

Kadıköy Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, başarılı öğrencilerin Kadıköy’ün ismini dünyaya taşıdıklarını ifade etti. “Onlar bizim geleceğimiz… Başarıları, hepimizin başarısı” diyen Ayar, bu süreçte takıma destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiğini ifade etti.

SEMİH ÖZÜ: “GEREKEN İLGİYİ GÖREMEDİK…”

Okulun beden eğitimi öğretmeni ve genç şampiyonların çalıştırıcısı olan Semih Özü ise, şampiyonluklarının gereken ilgiyi görmemesinden yakındı. Özü, “Bu oyuncuların hepsi Fenerbahçe U-17 ve U-19 takımlarında oynuyorlar. Ben de zaten U-19 takımı antrenörüyüm. Dört senedir lisede okutuyoruz, okuldan uzaklaşmamalarını sağlıyoruz. İdarecilerimiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, o anlamda çok destek verdiler” diyerek teşekkür etti. Geçen sene Liselerarası Dünya Şampiyonu olduklarını belirten Takım Kaptanı Çağrı Ağaç da; “Bu sebeple bize verilen görevle Güney Kore’ye gidiyoruz. Ülkemizi orada sadece futbol olarak değil, davranışlarımızla da örnek olacağız” mesajı verdi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti’nden “Yılın Anneleri” ödül töreni

1918 yılında Hayriye Melek Hunç başkanlığında, dönemin kültürünü özümsemiş beş Çerkes kadını tarafından İstanbul’da kurulan Çerkes Kadınları Teavün ...