Bostancı Işıkları

Kadıköylülerin korkulu rüyası; Bostancı Işıkları

Kadıköy merkez ile Küçükyalı çevrelerine kadar sahil yolundan sık sık seyir yapanların en korkulu noktalarının başında Bostancı Işıkları geliyor. Özellikle akşam vakti bazen saatlerce tıkanabilen trafik akışı, bölgede alternatif çözüm ihtiyaçlarını gündeme getiriyor.

Anadolu Yakası’nda sahil yerleşim birimlerine ulaşmak isteyenler, Adalar Vapur İskelesi hattını kullanacak yolcular ve taksi duraklarının aynı noktada kesiştiği Bostancı’da yağışlı günler ise, tam anlamıyla çile demek.

Bostancı Işıkları

DOLMUŞLAR YOLCULARINI İNDİRİYOR, ARAÇLAR KONTAK KAPATIYOR…

Kadıköy Rıhtım’dan Bostancı’ya taşımacılık yapan sarı dolmuşlar, trafik akışının durması nedeniyle bir önceki durak olan Çatalçeşme çevrelerinde yolcularını indiriyor, İstanbullular bazen 1 kilometreye varan yolu yürümek zorunda kalıyor. Sahilyolu (Çetin Emeç Bulvarı) çevresinde birçok okul servis aracı ve hafriyat kamyonu aynı saatlerde yola çıkınca trafik yoğunluğu iyiden iyiye artarken, bölgede kalıcı ve sağlıklı bir çözümün gerekliliği her geçen gün daha fazla hissediliyor.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Evde temizlik hizmeti

Kadıköy Belediyesi’nden Evde Temizlik Hizmeti

Kadıköy Belediyesi; engelli, yaşlı veya kronik sağlık sorunu olan ilçe sakinleri için Evde Temizlik Hizmeti başlattı. Kadıköylülerin ücretsiz ...