Kadıköylülere işkence çektiren bu görüntüler sona eriyor

Gelişen ve değişen yeni Fikirtepe’nin sınırları içerisine girmeye hazırlanan Dumlupınar Mahallesi’nde kurulan semt pazarının ardından saatlerce atıklar, çöp suları ve ağır kokuya maruz kalan Kadıköylülerin çilesi bitiyor.

Sokaklarda çağdışı manzaralar 2016 yılı sonunda da objektiflere yansırken, bölgeye yüzlerce metre yakınlıkta yenilenme çalışmaları hız kazanan ve 2017 yılı içerisinde tamamlanacağı öngörülen Tarihi Salı Pazarı ile birlikte Dumlupınar’da tezgahların taşınacağı konuşuluyor.

kadikoylulere-iskence-cektiren-bu-goruntuler-sona-eriyor-2

BOSTANCI’YA İLAÇ GİBİ HALK PAZARI…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Leman Kaya İlkokulu yanındaki İSPARK arsası, haftada iki gün boyunca semt pazarı olarak bölge halkına hizmet vermeye başladı. Apartmanlar arasında çirkin görüntüye neden olan manzaraların aksine geniş ve boş arazide, trafik kaosunu da beraberinde getirmeden Bostancı ve çevresinde alışveriş imkanı sağlayan yeni semt pazarı, Ataşehirlilerden de ilgi görüyor.

kadikoylulere-iskence-cektiren-bu-goruntuler-sona-eriyor-3

KOZYATAĞI VE ERENKÖY’DE SIKINTI ÇOK BÜYÜK…

Kozyatağı’nda uluslararası misafirlerini ağırlayan Hilton Oteli önünde, Erenköy’de de minibüs yolu olarak bilinen Şemsettin Günaltay Caddesi yanında kurulan semt pazarları, metropol koşullarına aykırı manzaralara neden olmaya devam ediyor.

kadikoylulere-iskence-cektiren-bu-goruntuler-sona-eriyor-4

KADIKÖY’ÜN DOĞU BLOĞUNDA İHTİYAÇ…

Hasanpaşa ve Fikirtepe arasında modernize edilmeye başlanan Tarihi Salı Pazarı, Moda’dan Göztepe’ye, Merdivenköy’den Acıbadem’e kadar Kadıköy’ün batı mahallelerinde alışveriş ihtiyacını önemli ölçüde karşılıyordu. Yaklaşık bir yıl içerisinde tamamlanması öngörülen asırlık semt pazarı yeniden ilgi odağı olacakken, Kadıköy’ün Göztepe ile Bostancı arasındaki doğu mahallelerinde de planlı ve modern pazaryeri ihtiyacı her geçen gün artıyor. Ancak bu bölgelerde yatırım yapılacak uygun arsa koşullarının hemen hemen kalmaması, yeni bir projenin önündeki en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy sineması eski günlerine dönüyor

Kadıköylülere ilk olarak 1967 yılında kapılarını açan ve Kadıköy’ün en eski sinemalarından biri olan Kadıköy Sineması, hazırlanan projelerle ...