Kadıköylüler vize için geç kalmayın…

1

İETT’nin indirimli seyahat kartlarından herhangi birini kullanıyorsanız, gelecek sene kullanabilmek için yılsonuna kadar vize yaptırmanız gerekiyor. 

İndirimli seyahat kartlarını 1 Eylül 2011 tarihinden önce alan öğretmen ve öğrencilerin, 31 Aralık 2011 tarihinden önce vizelerini yenilemeleri gerekiyor. Vize işlemi, eğitim görülen okulların öğrenci bürolarında yapılabildiği gibi, öğretmen ve öğrencilere kolaylık olması için online olarak www.iett.gov.tr internet adresinden de yapılabiliyor. 

Vize işlemini internet üzerinden online başvuru yoluyla yapan kart sahipleri, İETT tarafından kısa mesaj veya e-posta yoluyla bilgilendiriliyor. Vize başvurusu onaylanan kart sahiplerinin, kendilerine en yakın elektronik bilet satış bayilerinde veya otomatik satış makinelerinde (OSM) kartlarını güncellemeleri gerekiyor. 

Vize işlem bedeli olan 5 lira, kart bakiyesinden otomatik olarak düşülüyor. Halen kullanımda olan indirimli öğrenci ve öğretmen seyahat kartları, 2011 yılı sonuna kadar geçerliyken, kartlarını 1 Eylül 2011 tarihinden sonra alanların vize işlemi yaptırması gerekmiyor.  

Vize işlemini süresi içerisinde yaptırmayanların kartları iptal edilmiyor, ancak yolculukları  01 Ocak 2012 tarihinden itibaren tam tarife üzerinden ücretlendiriliyor.  

2

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İDEA Kadıköy’de denize nazır çalışma

Kadıköy Belediyesi, farklı meslek gruplarından olan, serbest çalışan veya ofisi olmayanlar ile öğrencilerin mekan arayışına çözüm olarak, ortak ...