Kadıköylüler Melis için kan verdi…

Lösemi hastası 7 yaşındaki Melis Akbaş’a uygun ilik arama çalışmalarına, bir destek de Kadıköy Belediyesi ve Kadıköylülerden geldi. 20 gün içinde ilik nakli olması gereken Melis için sosyal medyada başlatılan kan bağışı kampanyasına, Kadıköy Belediyesi  ve çalışanları da destek verdi.

Uygun donörün bulunması için kan vermek isteyen Kadıköylüler, Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği’nde ve belediye binası içerisinde bulunan sağlık işleri biriminde kan bağışında bulundu.

Kadıköy’de oturan sanatçıların da ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasına, Kadıköy Belediyesi çalışanları da destek verdi. Melis için kan örneği vermek isteyen belediye çalışanları sıraya girdi.

TOPLANAN KAN ÖRNEKLERİ ÇAPA’YA GÖNDERİLDİ..

Melis Akbaş için belediye bünyesinde ve Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği’nde toplanan kan örnekleri, Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Çapa Tıp Fakültesi’ne gönderildi.

KAN ÖRNEĞİ TOPLANMAYA DEVAM EDİLECEK…

Bayram sürecince ilik bankası kapalı olduğu için, kan örneklerinin toplu teslimi yapılamayacak. Ancak kan örneği vermek isteyenler, Çapa Tıp Fakültesi Kan Merkezi’ne bireysel başvuru yapabiliyorlar. Bayram sonrası kan vermek isteyenler için, Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği kan örneği toplamaya devam edecek.

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...