Kadıköylüler evrenin derinliklerine seyahat etti…

Prof. Dr. Dursun Koçer, “Uzay ve İnsan” temalı konferansında Kadıköylüler ile Marmara Yelken Kulübü’nde bir araya geldi. Etkinlik, Kadıköylülerde farklı bir deneyim ve heyecan yarattı.

Sosyal çalışmaları ile öne çıkan Marmara Yelken Kulübü Üyesi Cenan Torunoğlu’nun koordinasyonunda gerçekleştirilen konferansta; dünya, gezegenler, güneş sistemi, göktaşları, galaksiler, yıldız kümeleri ve yıldızlar gibi birçok uzay konusu, karşılıklı sohbet konseptinde paylaşıldı.

KOÇER’İN SUNUMU İLGİYLE KARŞILANDI…

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Başkanlığı ile birçok üniversitenin dekan ve rektörlüğünü gerçekleştiren Koçer’in birbirinden farklı konuları hassasiyetle anlattığı sunum, katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı.

LOZAN KULÜBÜ’NDEN BUGÜNE…

Marmara Yelken Kulübü Üyesi Cenan Torunoğlu, her ay farklı bir konu üzerine yapılacak konferansların ikincisinin gerçekleştirildiği etkinlikte, Kadıköy Life’a şu açıklamalarda bulundu:

“Marmara Yelken Kulübü belki bir spor oluşumu, ancak kültür üzerinde de kesinlikle çalışmalar yürütmektedir. Kulübümüzün sosyal bir niteliği var. Çocukluğumda Moda’da Lozan Kulübü vardı. İlhan Selçuk, Haldun Taner gibi isimler burada konferanslar verirdi. Buna benzer etkinlikleri günümüze taşımak istedik. İlkini fotoğraf sanatçımız Yılmaz Bulut ile gerçekleştirdik. Bu ay ise ikinci konuğumuz Prof. Dr. Dursun Koçer oldu. İlgi gösteren tüm Kadıköylülere teşekkür ediyorum.”

Marmara Yelken Kulübü Üyesi Cenan Torunuğlu; “Kulübümüz belki bir spor oluşumu, ancak kültür üzerinde de kesinlikle çalışmalar yürütmektedir. Kulübümüzün sosyal bir niteliği var” dedi…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de kaçırılmayacak konferans

Kozyatağı Kültür Merkezi’nde 22 Ocak akşamı Kadıköylüleri keyifli bir konferans bekliyor.  Anadolu Aydınlanma Vakfı etkinlikleri kapsamında Metin Bobaroğlu ...