Kadıköylü yazar Emrah Subaşı’ndan “Dönüm Günü”…

Kadıköylü genç yazarlarımızdan Emrah Subaşı’nın yeni romanı yayımlandı. “Bitik Şehrin Gölgesi” ve “On Yıl Sonra” adlı romanlarından sonra yazarın üçüncü eseri “Dönüm Günü”, Parafiks Yayınları tarafından yayımlandı.

İlk romanında kendi buluşu olan “Dönence” yöntemini, ikinci romanında ise “Cümleç” adını verdiği teknik ile karakter geçişlerinde bir konu hakkındaki görüşlerini edebi bir biçimde aktaran yazar; son kitabında herkesin aynı şehirde yaşasa, aynı olay içerisinde olsa dahi dünyalarının, hayata dair önemlerinin bambaşka olduğu temasını işliyor.

ROMANIN KONUSU…

Nobel Ödülü’nün açıklanacağı tahmin edilen gün ödülün en büyük favorilerinden yazar Mehmet Türker, evinde açıklamayı beklemektedir. Hayatını yazmaya adadığından ötürü ailesinden ve sosyal yaşantıdan uzaklaşmışken, yalnızlık ağır gelir ve yayınevine doğru bir taksiye atlayıp yola koyulur. Ödülü kazandığını taksideki radyodan öğrenince kendisini tutamaz ve sevincini şoförle paylaşır. Verilen ödülü duyan zor durumdaki taksicinin yazarı kaçırmasıyla romanın akışı başlar. Kaçırılma olayının paralelinde, 22 kişinin hayatı anlatılır. Her kişi için bulundukları gün hayatlarının en önemli günü, “Dönüm Günü”dür.

EMRAH SUBAŞI HAKKINDA…

1984 yılında Kadıköy’de doğan Emrah Subaşı, ilk ve orta dereceli okulları hala oturmakta olduğu semt olan Bostancı’da tamamladı. 2006 yılında İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2000 senesinden itibaren günümüz romanların türleri ve satışlara yansımaları üzerine çalışan ve 2008 yılında roman kurgulamaya başlayan yazarın ilk eseri olan “Bitik Şehrin Gölgesi”, 2012 yılının Mayıs ayında Aurum Yayınları’ndan; “On Yıl Sonra” isimli ikinci romanı ise 2015 senesinde Parafiks Yayınları tarafından yayımlandı. Dünya edebiyatında ilk kez denenen “Dönence” yöntemi, Bitik Şehrin Gölgesi romanının içeriğinde kullanıldı. “On Yıl Sonra” romanında ise “Cümleç” ismini verdiği bir teknik kullanan ve yeni romanlarını yazmayı sürdüren yazarın kitap incelemelerinin yer aldığı blog sayfası, tumblr.com editörleri tarafından “Kitaplar” ilgi alanında önerilen sayfalar bölümünde yer alıyor. Evli ve bir çocuk babası olan Subaşı, Kuledibi Kültür Sanat ve Salt Edebiyat Dergisi’nde kitap incelemeleri yapmakta.

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...