Kadıköylü turizm liseliler atağa geçti…

Bostancı Şenesenevler Mualla Selcanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri öğrencileri, mutfak atölyelerinin faaliyete geçmesi ile birlikte ilk uygulama derslerine başladı.

Pastacılık, mutfak hizmetleri, kat hizmetleri ve ön büro alanlarında eğitim gören öğrenciler; Koordinatör Müdür Yardımcısı Nalan Toprak, Mutfak Hizmetleri alanı öğretmenleri Gökçe ve Özge Elyağutu ile keyifli bir ders ortamında paylaşımda bulundu. Okul Müdürü Yahya Koca, Müdür Yardımcıları Dursun Ali Yaşar ve Fatma Erdoğan, ilk derslerinde öğrencileri ziyaret ederek atölyenin misafiri oldu. Yahya Koca, 24 Nisan 2015 itibariyle sektörde beceri eğitimine başlayacak olan öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

KADIKÖY’ÜN TEK TURİZM MESLEK LİSESİ…

Yılın 6 ayı okulda eğitim, diğer 6 ayında ise turizm konaklama işletmelerinde ve seyahat acentelerinde staj yaparak deneyim kazanan öğrenciler, ilerleyen yıllarda kariyerlerinde önemli başarılara imza atabiliyor. Kadıköy’ün ilk ve tek turizm meslek okulu özelliği taşıyan Şenesenevler Mualla Selcanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, sektörüne güçlü isimler yetiştirme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde bahar dönemi

Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından engelli kişilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları, bahar dönemine giriyor. Mart ayı ...