Kadıköylü spotçuların internet ile başı dertte…

İnternet üzerinden satış ve pazarlamanın ilgi görmeye başlaması, Kadıköylü spotçuların iş potansiyelini önemli ölçüde etkiledi.

Yıllardır geçimini ikinci el eşya satışı ile sağlayan Sedat Özer, internet üzerinde başta öğrenciler olmak üzere ikinci el eşya takası ve satışı nedeniyle önceki yıllara oranla yüzde 30-40’lara varan iş kaybı yaşadıklarını ifade etti. Özer, yine de alıcıların birçoğunun internet alışverişine güvenmemesi nedeniyle yerinde spot eşyaları incelediklerinin altını çizdi.

ÖĞRENCİLERİN TELAŞI, SPOTÇULARIN BAYRAMI…

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması ile birlikte öğrencilerin alışveriş trafiği, ikinci el satış pazarında hareketliliği de beraberinde getirdi. Sedat Özer; “Kasım ayına kadar öğrenciler ikinci el eşya alarak ev düzenlerini kuruyorlar. Sonrasında satışlarımız normal değerlerine dönüyor. Bir çamaşır makinesi yeni alındığında ortalama 800 TL’ye mal olurken, sorunsuz çalışan ikinci el bir makineyi 200 TL’ye kadar alabilmek mümkün. İkinci el demek, ‘kalitesiz ürün’ demek değildir. Bu konuda seçici davranıyoruz” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...