By Kenemen

Kadıköylü By Kenemen, artık çok fenomen

By Kenemen

Her yönüyle bir başkadır Kadıköylü, tabi ki sanatıyla da… Peki, Kadıköylü esnafı metropolün göbeğinde hastanelik eden, karantina altına alınmasına neden olan kene ısırığı ile sanat nasıl yan yana gelebilir ki?

Kadıköy Life Dergisi’nin gündeme taşıdığı özel haberinde 16 milyon nüfuslu İstanbul’un ortasında kene ısırığı ile kabus dolu günler geçiren Ayhan Şen, sosyal medyanın büyük ilgisini çekti. Kızıltoprak’ta, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi karşısında çiğ köfte dükkanı işleten kene mağduru Ayhan Şen’i Kadıköy Life Dergisi’nde okuyan çevre sakinleri ve lise öğrencileri, “Senin adın artık Kenemen” dedi. Sonrasında yaşananlar ise, bir anda çiğ köftecinin fenomen olmasına neden oldu.

By Kenemen

SANATÇI KOMŞUSU KENEDEN İLHAM ALINCA…

Esnaf Ayhan Şen ile Çamlıbel Sokak’ta komşusu olan makyöz ve dövme sanatçısı Öznur Kızılarslan, yeni adıyla “By Kenemen” için harekete geçti. Çevresi tarafından başarılı çizimleri ile tanınan Kızılarslan, makyaj stüdyosunun cephesini “By Kenemen” figürleri ile karikatürize etti, Çamlıbel Sokağın havası bir anda değişti.

by-kenemen-kadikoy-ayhan-sen-kene-isirigi-kadikoy-life-dergisi (2)

NE KENEYMİŞ BE!..

31 yaşındaki Ayhan Şen; “Gerçekten hayat sürprizlerle dolu. Artık kendi adımı unutmaya başladım, ‘By Kenemen’ oldum” diyerek, sanatın renkli dünyasına dikkat çekti.

By Kenemen

KADIKÖY LIFE BÖYLE DUYURMUŞTU…

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte lavralarından yeni çıktıkları tahmin edilen ve halk arasında “kör sinek” olarak bilinen zararcıllar, son birkaç gündür özellikle Kurbağalıdere çevresinde etkili oluyor. Bu yaz aylarında atık suların yer altına indirilmesi, önümüzdeki yılda fiziki düzenlemelerinin tamamlanması beklenen Kurbağalıdere’de yeniden mikrop patlaması yaşanmaya başlanması üzerine yoğun temizlik çalışmaları başlatılsa da, çevre sakinleri kısa sürede çözülmeyeceği ortada olan sorun için kaygılı. Doğma büyüme Kadıköylü televizyon programcısı Deniz Erol; “Ben Rıhtım’da oturuyorum. Başta sokaklardaki çöpler olmak üzere rahatsızlık veren manzaralar çok fazla. Sadece sivrisinek değil, son günlerde büyük kara sinek ve at sineği bile gördüm. Kapı pencere açamaz olduk. Bir ilaçlama dahi yapılmıyor” diyerek tepki gösterdi. Yürürken vücuda çarptığında hissedilen sinekleri, fotoğraf makinemizin lens özelliklerini kullanarak vizöre sığdırdığımızda, her saniye içerisinde bulunduğumuz risk ortaya çıktı. Yerel yönetimlerin sorunlar doğmadan önleyici hizmette başarılı olup olamadığı, bu gibi istenmeyen durumlarda ortaya çıkıyor.

by-kenemen-kadikoy-ayhan-sen-kene-isirigi-kadikoy-life-dergisi (6)

KIZILTOPRAK’TA KENE SOKTU, HASTANELİK OLDU…

Fenerbahçe Stadyumu yanında esnaflık yapan 31 yaşındaki Ayhan Şen’i, Çamlıbel Sokak üzerinde sabahın erken saatlerinde kene soktu. Neye uğradığını şaşıran esnaf, soluğu Haydarpaşa Numune Hastanesi Acil Servisi’nde aldı. Risk üzerine karantinaya alınan talihsiz esnaf yılın ilk kene vakası olurken; “Doktor bile şaşırdı Kadıköy’ün göbeğinde kene sokmasına. Şükür ki zararlı bir kene türü değilmiş. Metropolün ortasında kenenin ne işi var? Bunları aklımıza getirmezdik, başımıza geldi. Akşamları ışıkları açamıyoruz, lambanın çevresi sinek doluyor. Göz görmeyince gönül katlanıyor ama, bu sinekler her saniye çevremizde. Kurbağalıdere’den ve çevreden mikrop taşıyabilirler. Korkuyoruz” diyen Ayhan Şen, yetkilileri acil göreve çağırdı.

by-kenemen-kadikoy-ayhan-sen-kene-isirigi-kadikoy-life-dergisi (9)

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...