Kadıköy’den zaferin 100. yılına selam!..

Kadıköy Belediyesi, 100. yılında Çanakkale Zaferi’ni çeşitli etkinliklerle selamlıyor. 18 Mart Çarşamba günü Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuk olacağı söyleşinin ardından, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konser verecek.

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı, Kadıköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanıyor. Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla 21 mahalleden 21 araçla Kadıköylüler için Çanakkale Gezisi organize eden Kadıköy Belediyesi, şehirdeki billboardları  da Çanakkale destanının yazıldığı görsellerle donattı. Genelkurmay Başkanlığı ve Uğural Vanthoft, Tunca Örses, Yetkin İşçen’in kişisel arşivlerinden alınan fotoğrafların yer aldığı “Zaferin 100. Yılı” billboardları,  Kadıköylüler tarafından ilgiyle karşılandı.

İLBER ORTAYLI, ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ ANLATACAK…

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerden bir diğeri, 18 Mart Çarşamba günü Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuk olacağı “1. Dünya Savaşı’nda Çanakkale” konulu söyleşide, Çanakkale Zaferi’nin dünya ve Türkiye açısından tarihsel önemi anlatılacak. Ortaylı’nın söyleşisinin ardından ise Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri düzenlenecek.

TESAK’TA SERGİ VE TARİH PANELİ…

Kadıköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek bir başka etkinlik ise, 21 Mart Cumartesi günü ise TESAK’ta düzenlenecek. Mithat Atabay ve Necmettin Özçelik ile Tarih Paneli’nde Çanakkale Savaşı’nın kısa bir seyri ve Çanakkale Savaşı’nda iki yönetici Murat Fuat ve İbrahim Süreyya Bey anlatılacak. TESAK’ta ayrıca, Genelkurmay Başkanlığı ve Uğural Vanthoft, Tunca Örses, Yetkin İşçen’in kişisel arşivlerinden alınan fotoğrafların yer aldığı “100. Yılında Çanakkale Zaferi’ni Anarken” adlı sergi, 19-25 Mart 2015 tarihleri arasında görülebilecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...