Kadıköy’den Samsun’a “Oyuncak Kütüphanesi”…

İstanbul Gençlik Platformu’nun ilkokullara “Oyuncak Kütüphanesi” projesine Kadıköy Belediyesi’nden destek geldi. Platformun topladığı oyuncaklar, Kadıköy Belediyesi araçlarıyla Samsun’daki köy okullarına götürüldü.

Dayanışma projeleriyle binlerce gencin ve çocuğun hayatına dokunan İstanbul Gençlik Platformu, ilkokullara oyuncak kütüphaneleri kuruyor. Proje ilk olarak, dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına seçilen ve bir köy okulunda kısıtlı imkanlarla mucizeler yaratan Dilek Livaneli’nin öğretmeni olduğu Samsun Kumköy İlkokulu ile başladı.

ÇOCUKLARDA BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI…

150 gencin gönüllü olarak yer aldığı ve Kadıköy Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçen Oyuncak Kütüphanesi projesi kapsamında toplam 650 oyuncak toplandı. Toplanan oyuncaklar, Kadıköy Belediyesi araçlarıyla Samsun Kumköy İlkokulu’na götürüldü. Hediye edilen oyuncaklar, çocuklarda büyük sevinç yarattı.

“SOSYAL İHTİYAÇLAR VE KİŞİSEL GELİŞİM GÖZ ARDI EDİLMEMELİ”…

Öğrencileri için sadece bir okul değil, bir yaşam alanı kurmaya çalıştığını ifade eden Dilek Livaneli, Türkiye’de bir ilk olacak olan Oyuncak Kütüphanesi projesi için çok heyecanlı olduğunu belirtti. Çocukların sadece akademik başarılarının değil, sosyal ihtiyaçlarının ve kişisel gelişimlerinin de düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Livaneli, İstanbul’dan bu proje için zorlu hava şartlarında yola çıkan gönüllü gençlere çok teşekkür etti.

PROJE TÜRKİYE GENELİNE YAYGINLAŞTIRILACAK…

İstanbul Gençlik Platformu Lideri Doğa Can Coşar ise ülkemizin klasik hayırseverlik anlayışından uzak, yaratıcı ve sürdürülebilir sosyal politikalara ihtiyaç duyduğunu, dernek olarak yürüttükleri projelerle sosyal girişimciliğine farklı bir bakış açısı getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Projenin Koordinatörü Fırat Can Dikme de İstanbul merkezli derneklerinin daha önce Van, Edirne ve Soma gibi bölgelerde çalıştığını belirterek, Oyuncak Kütüphanesi projesini Türkiye’nin dört bir yanına yaymaya çalışacaklarını söyledi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...