Kadıköy’de ilk ziller çaldı!..

2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi, tüm Türkiye ile birlikte Kadıköy’de de başladı. 70 bine yakın öğrenci ve 5 bine yakın öğretmen, üç aylık yaz tatilinin ardından yeniden sınıflarda…

Kadıköy Kaymakamlığı ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katılımlarıyla ilçede resmi eğitim yılı açılış programı, Leman Kaya İlkokulu’nda gerçekleştiriliyor.

ÖMER YAHŞİ, KADIKÖY LIFE’A KONUŞTU…

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, geçtiğimiz günlerde Kadıköy Life’a açıklamalarında; “Kadıköy’ümüzde 3 yeni okul binası için bağışçılarımız ile İstanbul Valiliğimiz arasında protokol imzalandı. Engelli çocuklarımıza yönelik olan okulumuzu ve Adalet Meslek Lisemizi de içine alan çalışmalar ile birlikte olası Büyük Marmara Depremi’ne karşı binalarımızı yeniliyoruz. Mehmet Sait Aydoslu (Dosteller) İşitme Engelliler Okulumuzun binasını yıkıp, yeniden yapacağız. Yine Gözcübaba Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yıkılıp yeniden yapılması için bir hayırseverimiz daha destek verdi. Burada ihale aşamasına gelindi. Mimari olarak da projeleri çiziliyor. Kadıköylü hayırseverlerin varlığı ile çocuklarımızın gelecekleri teminat altında, yıldızları parlak” mesajı verdi.

“BAŞARILAR DİLİYORUM…”

Kadıköy’de tecrübeli öğretmen faktörünün altını çizen Yahşi; “Kadıköy’de okullarımızın fiziki imkânları itibariyle eksikleri tamamlandı. Öğretmen açığımızın olmaması, bizi diğer ilçelere nazaran çok daha avantajlı kılıyor. Yine öğretmenlerimizin büyük bir kısmı, diğer ilçelerde çalışanlara göre daha tecrübeli kadrolardan oluşuyor. Yöneticilerimizin yanı sıra özellikle velilerimizin ilgi ve alakası ile Kadıköy, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi’ne hazır” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...