Kadıköy’de trafik sigortası protestosu…

Kartal Taksi Durakları Derneği, zorunlu trafik sigortalarına yapılan yüksek zamları Kadıköy’de protesto etti. Grup, Hasanpaşa Eski Salı Pazarı önünde toplandı. Eylemciler, taksiler üzerine “Trafik sigortasındaki soyguna dur diyelim” yazılı afişler astı.

Basın açıklaması yapan Kartal Taksi Durakları Derneği Başkanı Abdulkadir Ardıç, zorunlu trafik sigorta poliçelerini ödemede zorlandıklarını, sigorta poliçelerinin son zamlarla daha da ödenemez duruma geldiğini belirterek; “Bu durum öyle bir hal almıştır ki hasarsızlık indirimleri hiçe sayılmış, oranlar kat kat artmıştır” dedi.

“YÜZDE 300 ARTIŞ KABUL EDİLİR GİBİ DEĞİL”…

Enflasyon oranlarının yüzde 10’un altında olduğunu belirten Ardıç; “Zorunlu trafik sigortası primlerine yüzde 245-300 oranında artış yapılması kabul edilir gibi değil. Bu durum sadece taksici, minibüsçü, otobüsçü ve kamyoncu esnafımızı değil, özel aracı olan her vatandaşı aynı şekilde mağdur etmiştir” ifadelerine yer verdi. Ardıç, yaptıkları eylemin ülke geneline yayılacağını düşündüklerini ifade ederek; “Ticari ve özel araç sahipleri, gelin bu soyguna hep birlikte ‘DUR’ diyelim” dedi.

“ADALETİ SAĞLAYACAĞINIZA İNANCIMIZ SONSUZ”…

Zorunlu trafik sigorta primlerinin adaletli ve vatandaşın bütçesini sarsmayacak makul bir fiyata çekilmesini isteyen Ardıç; “Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım, sizlerin adaletten yana olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Bu konuda da adaleti sağlayacağınıza inancımız sonsuzdur. Bir an önce konuyu ele alacağınıza, gerekli yerlere talimat vereceğinize inanıyoruz, güveniyoruz” diye konuştu. Slogan atıp alkış tutan grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...