Kadıköy’de TARİHİ GÜN!..

Kadıköy, 29 Ekim günü iki ayrı gelişme ile tarihi bir günü daha yaşayacak. Yurdun dört bir yanını saran Cumhuriyet coşkusunda kutlamaların merkezi yine Bağdat Caddesi olacak. Aynı saatlerde, 153 yıllık rüya Marmaray Projesi’nin halkın hizmete girmesi ile birlikte Asya ve Avrupa kıtası arasında ilk seyahat yapılacak.

CUMHURİYET’E BAĞLILIK YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

Kadıköylülerin her yıl büyük bir coşkuyla düzenlediği ve binlerce kişinin katıldığı “Geleneksel Cumhuriyet’e Bağlılık Yürüyüşü”, yine yüzbinleri Bağdat Caddesi’nde buluşturacak. Kadıköy Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı, Kadıköylüleri saat 19.00’da Suadiye Işıklar’da bir araya getirecek.

CADDEBOSTAN’DA VOLKAN KONAK KONSERİ…

90. Yıl kutlamaları için Kadıköy Belediyesi tarafından ayrıca Volkan Konak konseri de düzenledi. Caddebostan sahilde yapılacak konserde ünlü sanatçı, en güzel şarkılarını Cumhuriyetimizin 90. yılı için seslendirecek.

RÜYA PROJE HİZMETE GİRİYOR…

Türkiye’nin 153 yıllık rüyası Marmaray da 29 Ekim günü hizmete açılıyor. Marmaray ile Asya-Avrupa arasındaki geçişler sadece 4 dakikaya inecek. Rüya proje ile günde 1 milyondan fazla yolcu taşınacak. Marmaray; teknolojik altyapısı, ekonomik büyüklüğü, demiryolu ulaşımına kazandıracağı ivme ve daha birçok yenilik bakımından şimdiden tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı.

BİR DÜNYA PROJESİ…

Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim’de devletin zirvesi ile dünya liderlerinin katılımıyla açılacak olan dev proje, Anadolu ve Avrupa yakalarının yanı sıra bir dünya projesi… Marmaray, Pekin ile Londra arasını kesintisiz demiryolu hattıyla birleştirecek. Türkiye, 153 yıldır beklediği hayaline kavuşacak.

RAYLI SİSTEMLERE ENTEGRE OLACAK…

Marmaray’ın ilk istasyonu Ayrılıkçeşme, Kadıköy-Kartal-Kaynarca metro hattıyla entegre olacak. Proje, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın yanı sıra İstanbul Metrosu’na da bağlanacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri; “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut” projesi kapsamında köy okullarında ...