Kadıköy’de şüpheli çantadan bakın ne çıktı?


Kadıköy’de bir banka şubesinin önüne bırakılan sırt çantası, polisi harekete geçirdi. Güvenlik önlemi alınıp boşaltılan alana gelen Yunus Geze, “Çanta benim” dedi. Tedbiri elden bırakmayan bomba imha uzmanının açtığı çantanın içinden çok sayıda kitap çıktı.

Caferağa Mahallesi, Albay Faik Sözdener Caddesi üzerinde bir bankanın yanındaki sahipsiz sırt çantasını gören vatandaşlar, polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis, bankayı ve çevredeki dükkânları kapatıp güvenlik önlemi aldı. Caddenin bir kısmına şerit çekilerek, araç trafiğine kapatıldı.

Polis güvenlik önlemleri aldıktan sonra Yunus Geze isimli bir kişi, polise gidip “Çanta benim. Bodrum’a gidecektim. Param yoktu. Bankada işlem yapacaktım. Taşımamak için bıraktım” dedi. Geze, ifadesi alınmak üzere polis aracına bindirilirken, tedbiri elden bırakmak istemeyen polis ekipleri çalışmalarına devam etti.

Özel kıyafetini giyen bomba imha uzmanı, çantayı inceledi. Polis, açtığı çantadan çok sayıda kitap çıkardı. Kitaplar incelendikten sonra tekrar çantaya konuldu. Polis, Yunus Geze’yi ve çantayı İskele Polis Merkezi’ne götürdü. Polis, daha sonra kapatılan yolu araç trafiğine açtı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...