Kadıköy’de ODTÜ Protestosu…

Ankara ODTÜ’de yaşanan olayları protesto için Kadıköy’de toplanan yüzlerce kişi, toplu yürüyüş yaptı. Ağaç kostümlü göstericilerin de aralarında yer aldığı eylemciler, dikkat çekmek için beton alanları deşerek fidan dikti.

İstanbul Forumları’nın çağrısıyla örgütlenen yüzlerce vatandaş, Ankara ODTÜ’de yaşanan olayları protesto için Kadıköy Boğa Meydanı’nda bir araya geldi. Yaklaşık 500 kişiden oluşan göstericiler, daha sonra sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti.

Sırasıyla Moda ve Kuşdili Çayırı’na kadar yürüyen kalabalık, sık sık slogan atttı. Yürüyüş sırasında oluşan kalabalık nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar meydana geldi. Grubun yürüyüşü Kuşdili Çayırı’na kadar sürerken, burada ağaç kostümlü eylemciler mini bir gösteri düzenledi.

Eylemciler, daha sonra beraberinde getirdikleri fidanları yol kenarlarına çayırda uygun buldukları alanlara dikti. Bu sırada bazı göstericiler, protesto için uygun arazi kalmadığına dikkat çekmek için beton blokları deşerek fidan dikmeye çalıştı.

Grup, yapılan yürüyüş ve fidan dikiminin ardından olaysız şekilde dağıldı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...