3. Lale Cup Tenis Turnuvası başladı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en renkli organizasyonları arasında bulunan İstanbul Lale Festivali kapsamında birçok kültürel ve sportif organizasyon düzenleniyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen 3. Lale Cup Tenis Turnuvası, 25 ülkeden birçok sporcunun katılımı ile Göztepe Gülbahçesi Spor Tesisi’nde başladı.

Turnuvada Hırvatistan, Polonya, İsviçre, Belçika, İsrail, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Fransa, Ukrayna, Özbekistan, İngiltere, Rusya, İtalya, Liechtenstein, Letonya, Estonya, Bulgaristan, Hollanda, Gürcistan, Paraguay, Slovakya, Tayland, Hindistan ve Türkiye’den sporcular bulunuyor.

TURNUVADA SES GETİRECEK İSİMLER YER ALIYOR…

Lale Cup’ın ses getirecek isimleri arasında, dünya sıralamasında 85. olan ve 1. Lale Cup Şampiyonu Hırvat sporcu Donna Vekic ile Türk sporcular Pemra Özgen ve İpek Soylu bulunuyor. Lale Cup, “Ana Tablo” ve  “Eleme Grubu” olmak üzere iki etapta gerçekleştiriliyor. En yüksek ranking puanına sahip 24 sporcu, eleme grubunda ilk 4 sırayı elde eden sporcular ve ev sahibi ülke kontenjanından belirlenen  4 milli sporcumuz İpek Soylu, Melis Sezer, Başak Eraydın, Ayla Aksu olmak üzere toplam 32 sporcu ana tabloda yer alıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...