Kadıköy’de kuyumcu soygunu…

Kadıköy Şemsettin Günaltay Caddesi’ndeki bir apartmanın alt katında bulunan kuyumcu dükkanı, duvarı delen kişiler tarafından soyuldu.

5 ay önce kentsel dönüşüme giren binadaki tüm daireler, bir ay önce boşaltıldı. Gece saatlerinde zemin katta bulunan bir daireye arka balkondan giren soyguncular, dairenin mutfağının duvarını delerek arka bölümden kuyumcu dükkanına girdi. Delikten içeri girerek önce alarmı, daha sonrada kameraların bağlı olduğu kayıt cihazını ve monitörü söktüler. Altınları da alan soyguncular, hızla olay yerinden uzaklaştı. İşyeri sahibi, soygunu sabah dükkana geldiğinde farketti. Olay yerine gelen polisler ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, kuyumcuda incelemeler yaptı.

ALARMI SUYA BASTIRARAK SUSTURMUŞLAR…

Dükkan sahibinin kardeşi Yavuz Çoban, zararın yaklaşık 550 bin TL olduğunu kaydetti. Çoban; “Burası kentsel dönüşümden dolayı boşaltılmış bir binaydı. Zaten Cumartesi günü biz de boşaltacaktık. Arka taraftaki boş dairenin balkonundan girerek dükkânın arka duvarını delmişler ve içeri girmişler. Kamera kayıtları falan her şeyi almışlar ve bütün mamulleri de almışlar. Arkadaki binanın mutfak bölümünden girmişler. Alarmı da çözmüşler. Sireni suya bastırarak, eski bir yöntemle susturmuşlar” dedi.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Dört Mevsim Büyükada

CKM’de “Dört Mevsim Büyükada” fotoğraf sergisi

İFSAK’ın 211. Dönem Proje Grubu tarafından düzenlenen “Dört Mevsim Büyükada” fotoğraf sergisi, 25 Kasım’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) ...