Kadıköy’de “Kitap Günleri” başladı…

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilen “Kadıköy Kitap Günleri”, görkemli bir açılış kokteyli ile başladı.

Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve gazeteci-yazar Hıfzı Topuz’un onur konuğu olduğu Kitap Günleri’nde, 72 yayınevi kitaplarını okuyucu ile buluşturdu.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kitap Günleri’nin 7 yıl önce gönüllüler tarafından başlatıldığını belirterek; “Her geçen yıl daha fazla katılım oluyor. Çünkü Kadıköy; yazarın, çizerin, sanatçının çok yoğun olduğu bir bölge… Burada düzenlenen Kitap Günleri’nde yazarlar, çizerler ve sanatçılar, okuyucuları ile hayranlarıyla bir araya geliyor, mutlu oluyor. Gelen okuyucular, okudukları kitapların yazarlarıyla birebir buluşma imkanı sağlanıyor” dedi.

BAĞIŞLANAN KİTAPLAR ANADOLU’YA GÖNDERİLECEK…

Başkan Öztürk, etkinliğin bir sosyal proje olduğunu dile getirerek; “Kitap evlerinden herhangi bir bedel alınmıyor. Sadece onlar bize kitap hediye ederlerse, onları Anadolu’da kütüphanelere gönderiyoruz” diye konuştu. Kadıköylülerin okuma oranının yüksek olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, gelecek dönemlerde etkinliği daha büyük alanlarda gerçekleştireceklerini söyledi.

 

 

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Palladium Ataşehir’de Interstellar Uzay Sergisi

JLL Türkiye tarafından yönetilen Anadolu Yakası’nın en gözde alışveriş merkezi Palladium Ataşehir, 20 Mayıs-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında ...