Kadıköy’de kırmızı alarm, İstiklal’de canlı bomba patladı!

Ardı ardına gelen canlı bomba dehşeti İstiklal Caddesi’ni de vurdu, Beyoğlu’nda yaşanan olay ile birlikte Kadıköy’de de emniyet güçleri yoğun güvenlik önlemleri aldı. Kadıköy’ün birçok noktasında araçlar durduruluyor, şüphelilerin üzeri ve otomobillerin bagajları titizlikle aranıyor. Halkın can güvenliği için canını hiçe sayan Türk polisi, deyim yerindeyse uçsuz bucaksız İstanbul’u iğne ucuyla tarıyor. Vatandaşların halkı paniğe sürükleyici provokasyonlara kulak asmaması, beraberinde de çok dikkatli olabilmesi, güvenlik güçlerinin çalışmalarına katkı sağlayacak. Diğer yandan internette yayılan “Kadıköy’de bomba patladı” iddiası ise yalanlandı.

Görüntüler, Altıyol Boğa Heykeli ile Kuşdili Caddesi’ni Bağdat Caddesi’ne bağlayan Pazar Yolu Sokak’tan… Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ve İstanbul genelinden takviye güçler, Kadıköy’de kuş uçurtmuyor! Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi patlamasında ise ilk belirlemelere göre 5 ölü, 20 yaralı var. Üzücü rakamlarda gelen bilgilere göre yer yer değişiklikler yaşanıyor.

Kadıköy’de araçların bagajları en ince ayrıntısına kadar aranıyor…

KADIKÖY ÇEVRELERİ RİSKLİ GÖRÜLÜYORDU…

Genel olarak sosyal medyada yayılan ve bilgilerin kaynaklarının yüzde 100 güvenilir olduğu düşünülmeyen duyurularda Bakırköy, Şişli ve Kadıköy’ün riskli ilçeler arasında yer aldığı dikkat çekiyordu. İstanbul geneline oranla nüfusun daha yoğun olduğu bu kesimlerde olağanüstü önlemler devam ediyor.

Birçok araç, sağa çekilerek inceleniyor. Görüntüler, Kuşdili Caddesi çevrelerinden… (19 Mart 2016)

ARAÇLAR DİDİK DİDİK ARANIYOR…

Kadıköy’de emniyet güçleri, şüpheli araçları tüm ayrıntılarına kadar arıyor. Polislere, yine elleri tetikte bekleyen polis güçleri destek veriyor. Ardı ardına uyarıların geldiği 20 Mart tarihinin arifesinde Kadıköy’de emniyet güçleri kırmızı alarmda! Güvenlik önlemlerinin daha da arttırılabileceği tahmin ediliyor.

Şüpheli görülen araçların sürücüleri ve içerisindekiler tek tek aranıyor…

Kadıköy’de ana arterlerde tomalar dikkat çekiyor…

 

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çekmeköy Çocuk Şenliği

Çekmeköy Çocuk Şenliği’nde coşku zirveye çıktı

Çekmeköy Belediyesi tarafından organize edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ve Çekmeköy Çocuk Dergisi 1. yaş kutlamalarına ...