inşaat çalışmasında çökme

Kadıköy’de inşaat çalışmasında çökme

Kadıköy’de bir inşaatın temel çalışmaları sırasında meydana gelen çökme sonucu, iki iş makinesi toprak altında kaldı. Temeli hasar gören yan apartmanın sakinleri ise evlerini boşalttı.

Fenerbahçe Mahallesi Kurukahveci Sokak’ta kentsel dönüşüm kapsamında yeniden inşa edilen binanın temel çalışmaları sırasında istinat duvarı çöktü. Çökme nedeniyle inşaat alanında bulunan iki kazıcı iş makinesi, toprak altında kaldı. Olay sırasında inşaat alanında kimse bulunmazken, iş makineleri zarar gördü. Çökme sonucu inşaat alanın güney cephesine komşu 10 katlı apartmanın temeli de hasar gördü.

kadikoyde-insaat-calismasinda-cokme-2

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI…

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis, itfaiye, sağlık ve zabıta ekipleri sevk edildi. İtfaiye ve zabıta ekipleri, inşaat alanında ve çevre binalarda incelemelerde bulundu. Yanlarına valizlerini ve diğer eşyalarını alarak evlerini boşaltan yan apartmanın sakinleri, şiddetli sarsıntı ve gürültünün ardından çökmenin meydana geldiğini belirtti. Polis ekipleri, olası başka çökmelere karşı inşaat alanı etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı.

inşaat çalışmasında çökme

inşaat çalışmasında çökme

inşaat çalışmasında çökme

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...