Kadıköy’de Fenerbahçe Sergisi…

Fenerbahçe Spor Kulübü Müzesi’nde yer alan ve her biri özel anılara, başarılara sahip kupaların bulunduğu “Mazinde Bir Tarih Yatar” isimli sergi, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde açıldı.

1930’lu yıllarda Fenerbahçe Stadı’nda maç izleyenler, 1940’lı yılların sarı-lacivert çubuk formalı takımı, 1952’de kazanılan Eva Peron Kupası… 108 yıllık koskoca bir tarih… Kadıköylüler için başka bir heyecan ve hayatın başka bir adı olan Fenerbahçe tarihi, Barış Manço Kültür Merkezi’nde meraklılarını bekliyor.

İKİYE BÖLÜNEN BAŞVEKİL KUPASI…

Sergide ayrıca, 1958 yılında Mülkiyeliler Birliği’nin Başbakan Adnan Menderes adına düzenlediği ve Galatasaray ile oynanan maçın kupası da sergileniyor. Uzatmalara giden maçta havanın kararmasıyla oynanma imkanı kalmayınca, kupa ortadan ikiye bölünür ve her iki takıma da birer parça verilir. Sergide bu kupanın Fenerbahçe’ye ait kısmını görmek mümkün…

108 YILLIK TARİH BU SERGİDE…

108 yıllık tarihe sahip Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kazandığı ve geçmişe ışık tutan binlerce kupa, şilt, madalya ve benzeri objeden oluşan sergi, 15 Ekim tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaretçileriyle buluşuyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

KKTC’li tiyatrocular Maltepe’de sahne aldı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Özakıncı’nın himayesinde çalışmalarına devam eden Tiyatro Aşkh, “Kanatsız Güvercinler” isimli oyunuyla, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. ...