Kadıköy’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları…

Cumhuriyet Bayramı’nı her yıl renkli etkinliklerle kutlayan Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyet’imizin 90. yaşgünü için de renkli ve farklı kutlama etkinlikleri hazırladı.

Kadıköy İskele Meydanı’nda Meşale Yakma Töreni ile başlayacak olan kutlamalar; Bağdat Caddesi’nde geleneksel bayrak dağıtım etkinlikleri, Cumhuriyet Ağacı açılışı, Araç Konvoyu ve Kadıköy Belediye Gönüllüleri ile Renkli Resmi Geçit töreni, Bağdat Caddesi Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü ve Volkan Konak Konseri ile devam edecek.

CUMHURİYET’İN SEMBOLÜ MEŞALE YAKILACAK…

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, her yıl olduğu gibi bu yıl da bir hafta öncesinde Geleneksel Meşale Yakma Töreni ile başlayacak. Kadıköy İskele Meydanı Atatürk Anıtı’nda yapılacak törende, Cumhuriyet’in aydınlık ışığını temsil eden meşaleyi Kadıköy Belediye Başkanı  Selami  Öztürk  ve öğrenciler sembolik olarak yakacaklar.

BAĞDAT CADDESİ’NDE KUTLAMA COŞKUSU YAŞANACAK…

Kadıköy’deki kutlamaların en renkli görüntüleri ise, Bağdat Caddesi’ndeki kutlamalarda yaşanacak. Kadıköy Belediyesi’nin oluşturduğu araç konvoyu ile Kadıköy Belediyesi Gönüllüsü binlerce  kişinin ay-yıldızlı kıyafetlerle katılacağı Resmi Geçit Töreni, 29 Ekim Salı günü saat 10.30’da Feneryolu Işıklar’da yapılacak.

KILIÇDAROĞLU DA YÜRÜYÜŞE KATILACAK

Kadıköylülerin her yıl büyük bir coşkuyla düzenlediği ve binlerce kişinin katıldığı Geleneksel Cumhuriyet’e Bağlılık Yürüyüşü, onbinleri Bağdat Caddesi’nde buluşturacak. Kadıköy Belediyesi’nin 5 bin Türk Bayrağı dağıtacağı yürüyüş, Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı yürüyüş, Caddebostan’da son bulacak. Kutlamaların son etkinliği ise, Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Volkan Konak Konseri olacak.

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...