felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe seminerlerine, çocuklar için felsefe programları da eklendi.

Kozyatağı’nda iki ay önce hizmete giren 19 Mayıs Çocuk ve Gençlik Etüt Merkezi’nde “Çocuklar İçin Felsefe Seminerleri” başladı. Türkiye Felsefe Kurumu Çocuklar İçin Felsefe Birimi Başkanı Nuran Direk, her Salı günü 17.30-19.00 saatleri arasında çocukları felsefe ile tanıştırıyor. Ücretsiz olan bu etkinliklerde Direk, Küçük Prens kitabı üzerinden felsefe kavramlarını anlatıyor.

felsefe seminerleri

SEZON BOYUNCA GRUPLAR HALİNDE DEVAM EDECEK…

Bu çalışmaların ilk konukları 3. sınıf öğrencileri, yani 9 yaşındaki çocuklar oldu. Kadıköy okullarında öğrenim gören bir grup çocukla başlayan çalışma 4 hafta sürecek. Ardından başka bir öğrenci grubu ile 4 haftalık döngü devam edecek. Söz konusu çalışmanın, Kadıköy Belediyesi’nin tüm etüt merkezlerinde sezon boyunca sürdürülmesi hedefleniyor.

Kadıköy Belediyesi’nin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe seminerlerine, çocuklar için felsefe programları da eklendi…

ÜCRETSİZ FELSEFE SEMİNERLERİ…

– Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) her Çarşamba günü saat 18.30’da ücretsiz felsefe toplantıları yapılıyor. Farklı üniversitelerden akademisyenler, bağımsız araştırmacılar çeşitli temalarda felsefe anlatıyor.

– Barış Manço Kültür Merkezi’nde ayrıca Us Atölye’nin her Perşembe günü saat 20.00’de düzenlediği ücretsiz felsefe etkinlikleri, 13 yıldır devam ediyor. Türkiye’nin yetiştirdiği felsefe hocalarının yanı sıra yurtdışından konukların da katıldığı etkinlikler serisi, her Ekim başından Mayıs sonuna dek aralıksız sürüyor.

– Noesis Felsefe Atölyesi de Caddebostan Kültür Merkezi salonlarında, her Perşembe günü saat 19.30’da felsefe çalışması yapıyor. Atölyeyi Aziz Yardımlı yürütüyor.

– Kozyatağı Kültür Merkezi’nde her Pazartesi günü saat 19.00’da Anadolu Aydınlanma Vakfı’nın felsefe toplantıları yapılıyor.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...