Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Kadıköy’de Bülent Kerimoğlu dönemi mi?..

CHP’nin günlerdir beklenen MYK toplantısı sona erdi. Kadıköy’de 20 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüten Selami Öztürk, aday gösterilmedi. Kadıköy’ün CHP Belediye Başkanı Adayı, Bülent Kerimoğlu oldu. Ancak Kerimoğlu isminin PM toplantısında değiştirilmesi ihtimali de bulunuyor.

Kadıköy ile birlikte Beşiktaş ve Bakırköy Belediye Başkanı Adayları da değişti. MYK’dan çıkan listeye göre; Adalar’da Atilla Aykaç, Avcılar’da Handan Toprak, Bakırköy’de Mehmet Karlı, Beşiktaş’ta Tonguç Çoban, Kadıköy’de Bülent Kerimoğlu, Kartal’da Hüsnü Süslü, Maltepe’de Canan Kaftancıoğlu, Şişli’de Hayri İnönü aday gösterildi. Sarıyer’de Şükrü Genç, Ataşehir’de Battal İlgezdi, Silivri’de Özcan Işıklar, Çatalca’da Cem Kara ve Büyükçekmece’de Hasan Akgün bir dönem daha adaylık yarışına girecek.

20 yıldır Büyükçekmece Belediye Başkanlığı’nı yürüten Hasan Akgün’ün 5. kez aday gösterilmesine rağmen, yine 20 yıldır Kadıköy Belediye Başkanı olarak görev alan Selami Öztürk’ün aday gösterilmemesi dikkat çekti.

PARTİ MECLİSİ SON SÖZÜ SÖYLEYECEK…

CHP Parti Meclisi’ne belediye başkanı adayları sunuluyor. MYK’nın belirlediği adaylar arasında Kadıköy’den gösterilen Bülent Kerimoğlu, parti meclisinde aksi bir karar çıkmaması halinde CHP’nin Kadıköy Belediye Başkanı Adayı olacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 29 Mart seçimlerinden zaferle ayrılması ve PM’de adına onay çıkması halinde, Kadıköy’ün yeni belediye başkanı Bülent Kerimoğlu olacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Evde temizlik hizmeti

Kadıköy Belediyesi’nden Evde Temizlik Hizmeti

Kadıköy Belediyesi; engelli, yaşlı veya kronik sağlık sorunu olan ilçe sakinleri için Evde Temizlik Hizmeti başlattı. Kadıköylülerin ücretsiz ...