Kadıköy’de bir kaza, üç gerçek!..

Kadıköy’de gece yarısı meydana gelen trafik kazası, kask kullanmanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Sola dönüş yapan otomobil ile motosiklet birbirine girdi, kazazedenin feryatları yürekleri sızlattı. Kadıköy Life Dergisi objektiflerine yansıyan kaza, üç gerçeği de gözler önüne serdi.

Motosiklet sürücüsü Feridun M.’nin sol bacağından yaralandığı kazada, otomobil sürücüsü ve yakınları ile birlikte çevre sakinleri seferber oldu. Kask kullanmanın önemi, gece yarısı bile bitmek bilmeyen trafik sorunu ve kazazede başında bekleyen çıplak ayaklı evsiz bir vatandaşın içler acısı hali, kazanın gerçekleri olarak hafızalara kazındı.

DAKİKALARCA ACILAR İÇİNDE AMBULANS BEKLEDİ…

Şiddetli çarpma sonucu motosikletin kullanılamaz hale geldiği kazada, ilk tespitlerde yaralının sol bacağının kırıldığı görüldü. Saatlerin 00.30’u göstermesine rağmen bitmek bilmeyen yoğun trafik ile birlikte ambulans gecikti. Her geçen dakika acıları artan yaralıyı Kadıköylüler sakinleştirmeye çalıştı. Vatandaşlar, cep telefonundan yaralının yakınlarını arayarak bilgi verdi.

KASK OLMASAYDI KAZANIN BOYUTU BÜYÜYEBİLİRDİ…

Çarpmanın etkisiyle başını otomobile ve asfalta vuran motosiklet sürücüsü, kask kullanması nedeniyle kazayı bacağındaki kırık ve vücudunun çeşitli yerlerindeki zedelenmeler ile atlattı. Ancak kask kullanmaması halinde sürücü, başından ciddi derecede yaralanma riski ile karşı karşıya kalacaktı.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Anadolu Yakası Godot’yu bekliyor

Samuel Beckett’in dünyaca ünlü “Godot’yu Beklerken” oyununun Amerikalı yazar Dave Hanson’ın kaleminden çıkan yepyeni uyarlaması, Newyork ve Londra’da gördüğü ilginin ardından ilk ...