Kadıköy’de barış için müzik…

Barışın sesini müzikle duyurmak için 2005 yılında kurulan Barış İçin Müzik Vakfı’nın çalışmaları büyüyerek devam ediyor. Barış İçin Müzik Orkestrası, Kasım ayında Kadıköy Belediyesi kültür ve sanat merkezlerinde dört konser verecek.

Temel amacı, mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak olan Barış İçin Müzik Vakfı Orkestrası, Kadıköy’e konuk oluyor. 2005 yılında Mehmet Selim Baki ve Yeliz Baki tarafından kurulan ve bugüne kadar 4 bin çocuğun çoksesli müzik eğitiminden faydalanmasını sağlayan Barış İçin Müzik Vakfı Orkestrası, Kasım ayı boyunca Kadıköy Belediyesi kültür ve sanat merkezlerinde 4 ayrı konser verecek.

SINIRLI İMKANLARA RAĞMEN MÜZİK EĞİTİMİ…

İkisi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile yapılacak konserler ile Kadıköylüler, sınırlı imkanlara rağmen müzik eğitimi alan çocukların sihirli dünyasına tanıklık edecek. Barış İçin Müzik Orkestrası – Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın ilk konseri, 7 Kasım Cumartesi günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. İkinci konser ise, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla 26 Kasım tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın “Dünya Çocuk Hakları” temalı resim sergisinin gezilebileceği konser saat 20.00’de başlayacak.

Barış İçin Müzik Vakfı Orkestrası’nın Kadıköy Belediyesi kültür ve sanat merkezlerinde gerçekleşecek diğer konserleri ise şöyle:

27 Kasım / Barış Manço Kültür Merkezi / Saat 20.00
29 Kasım / Yeldeğirmeni Sanat Merkezi / Saat 15.00

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

kalp sağlığı

Kadıköy’de kalp sağlığı korunuyor

Sağlıklı bir yaşam için kalp sağlığının korunması büyük önem taşıyor. Her yıl 20 milyona yakın insan, kalp ve ...