Kadıköy’de “Aşık Veysel” sürprizi…

CHP’de Kadıköy Belediye Başkan Adayı olacak ismin açıklanmasına 24 saat kala, sürpriz bir isim daha ortaya atıldı. Oya Ünlü ve Ümit Boyner’den sonra, Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer’in aday gösterilmesinin gündeme düşmesi, CHP çevrelerinde adeta bomba etkisi yarattı.

12 BELEDİYE BAŞKANININ YARISI DEĞİŞECEK…

CHP’nin İstanbul’da iktidarda olan 12 belediye başkanının en az yarısının değişeceğine yer veren ulusal basın; bu ilçeler arasında Kadıköy, Bakırköy, Avcılar, Çatalca ve Silivri’nin de bulunduğuna dikkat çekiyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak olan Parti Meclisi Toplantısı’nda İstanbul, Ankara ve İzmir’in metropol ilçelerinin adaylarının belirleneceği bildirildi. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ün, geçtiğimiz gün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşmasında, İstanbul’un 39 ilçesi için 21 adayın kesin olarak belirlendiği, geriye kalan 18 ilçe belediye başkan adayının da yarın netleşmesinin beklendiği bildirildi.

KADIKÖY’DE AŞIK VEYSEL’İN TORUNU ÇİĞDEM ÖZER…

Merakla beklenen ve en çok tartışmanın yaşandığı, hatta başkanlarına kesin değişeceği gözüyle bakılan Kadıköy’e Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer’in, Beşiktaş’a Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Karlı’nın, Bakırköy için ise Dr. Bülent Kerimoğlu’nun isimlerinin gündemde olduğu konuşuluyor.

ATAŞEHİR, MALTEPE VE KARTAL’DA DEVAM…

CHP’nin Anadou Yakası’nda iktidarda olduğu ilçelerde Ataşehir, Maltepe ve Kartal’da mevcut başkanlarla devam etme kararının büyük ihtimalle gerçekleşeceğine değinen kaynaklar, AK Parti’de olan Çekmeköy için Hüseyin Avni Sipahi’nin, Üsküdar’da ise Ahmet Kılıç’ın aday gösterilmesine kesin gözüyle bakıldığına değiniyorlar.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...