Sahilde 6,5 km’lik “ATA’ya Saygı Zinciri”…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa yolculuğunun 77. yılında binlerce Kadıköylü, Fenerbahçe-Bostancı arasındaki sahil şeridinde el ele vererek 6,5 kilometrelik “ATA’ya Saygı Zinciri” oluşturdu.

Kadıköy Belediyesi gönüllülerinin öncülüğünde bu yıl dördüncüsü yapılan etkinlik için Kadıköylüler, sabahın erken saatlerinde Fenerbahçe-Bostancı arasındaki yürüyüş yolunda toplanmaya başladı. Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri bulunan Kadıköylüler, sahil şeridinde yan yana durarak insan zinciri oluşturdu.

DENİZDE GÖRKEMLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU…

Yediden yetmişe çok sayıda insanın katıldığı insan zincirine, denizden de kanolar ve tekneler ellerinde bayraklarla destek verdi. Su jetlerinin denizde yaptığı gösteri geçişi ve paramotorcuların havada bayrak açmasıyla, sahil boyunca ve denizde görkemli görüntüler oluştu.

HEP BİR AĞIZDAN İSTİKLAL MARŞI SÖYLENDİ…

Saat 9’u 5 geçe sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Anma töreni, İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan söylenmesinin ardından sona erdi.

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kartal'da tarihi mezar kalıntıları

Kartal’da tarihi mezar kalıntıları

Kartal Belediye Başkanvekili ve Yardımcısı Gülcemal Fidan, ilçede yapımı devam eden Marmaray Projesi çalışmaları sırasında ortaya çıkan tarihi ...